Bota FOTO/ Siguri maksimale. Ja si ruhet gjatë fluturimeve Erdogan

FOTO/ Siguri maksimale. Ja si ruhet gjatë fluturimeve Erdogan

202
0
Shpërndaje

Siguria e jetës për personalitet e larta shtetërore gjatë udhëtimeve që ato kryejnë si nga toka ashtu dhe nga ajri, për të gjitha qeveritë e botës është një detyrë mjaft e rëndësishme.

E tillë është edhe për qeverinë turke.

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka publikuar së fundmi disa foto në profilin e tij në Facebook, ku tregohet se si ai ruhet nga ajri.

Përveç forcave të shumta të cilat e ruajnë Presidentin në tokë, gjithçka është menduar në mënyrën më të mirë që siguria e tij të jetë maksimale edhe në ajër.

Në fotot e publikuara nga vet Erdogan, shihen avionë ushtarak që fluturojnë  paralelisht me avionin presidencial.

Komento

Shkruani komentin tuaj
Ju lutem fusni Emër-in