Extra 10 ishujt e panjohur të Europës (FOTO)

10 ishujt e panjohur të Europës (FOTO)

Europa është një destinacion veror perfekt, dhe mrekullive të saj i shtohen edhe disa ishuj të saj jo shumë të njohur që mund të jenë perfekt për tu vizituar këtë verë.

Shumë turistë e preferojnë Europën dhe vendet e saj për kulturën, bukurinë e pakrahasueshme natyrore, vendet unike, historinë por edhe plazhet e bukura që ofrojnë peizazhe mahnitëse.

Shumë prej plazheve dhe ishujve frekuentohen mjaft çdo verë nga turistë nga mbarë bota, por ekzistojnë edhe disa ishuj që nuk janë mjaft të njohur por që janë një perlë e fshehur e këtij rajoni.

Njihuni me 10 prej tyre dhe me shumë mundësi nuk do u rezistoni dot këtë verë.

Porquerolles, Francë

 

Formentera, Spanjë

 

Ishujt Lofoten, Norvegji

 

Gozo, Maltë

 

Sao Miguel, Portugali

 

Kythira, Greqi

 

Isola La Maddalena, Itali

 

Cíes Islands, Spanjë

 

Losinj, Kroaci

 

Bornholm, Danimarkë