Extra 10 vendet më magjike në botë (FOTO)

10 vendet më magjike në botë (FOTO)

Natyra në vetvete është magjike dhe bukuritë e saj shpesh janë të mistershme dhe të pashpjegueshme, njësoj si këto 10 vende të cilat shfaqin më së miri mrekullinë e saj.

Bëhet fjalë për 10 vende të cilat gjenden të shpërndara nëpër botë por që të gjitha bashkohen në fantazinë dhe mrekullinë e natyrës. Shumë prej tyre mund të jenë të padëgjuara më parë por sapo ti shikoni me siguri do të doni që një ditë të mund të vizitoni.

Nëse po mendoni të vizitoni vende të veçanta këtë vit, këto 10 destinacione janë të duhurat për ju pasi do ju dhurojnë gjithçka po kërkoni.

1. Arcosanti, Arizona, Shtetet e Bashkuara
2. Port Lligat, Cadaques, Spanjë
3. Salvation Mountain, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara
4. Milos, Greqi
5. Zhangye Danxia, Gansu, Kinë
6. Liqeni Retba, Senegal, Afrikë
7. Ishulli i Skye, Skoci
8. Burime Termale, Pamukkale, Turqi
9. Hitachi Seaside Park, Ibaraki, Japoni
10. Shkretëtira Namib, Namibia, Afrikë