Sport 1000 shqiponja për Granit Xhakën, “Shqiponjë të Artë” për babain e tij

1000 shqiponja për Granit Xhakën, “Shqiponjë të Artë” për babain e tij

Në samitin e diasporës janë nderuar me çmimet “Ambasadori i kombit” por dhe “Shqiponja e artë” emra personalitetesh të njohura të cilët kanë shënjuar emrin me veprat e tyre.

Një prej tyre është dhe Rakip Xhaka, babai i dy futbollistëve të talentuar Granit dhe Taulant Xhaka.

“Ju faleminderit për përkrahjen që na jepni. Do punoj dhe në të ardhmen siç kam punuar për Shqipërinë”, u shpreh Rakip Xhaka i cili u nderua me çmimin “Shqiponja e artë”

Për nder të dy futbollistëve u realizua një surprizë në Pallatin e Kongreseve.

U improvizuan 1000 shqiponja në shenjë solidariteti për Granit Xhakën i cili shënoi golin kundër Serbisë në ndeshjen me Zvicrën në ndeshjen e dytë në Botëror.