Aktualitet 3 tërmete shkundin Shqipërinë, 68 të plagosur

3 tërmete shkundin Shqipërinë, 68 të plagosur

Tërmeti i fuqishëm nuk ka shkaktuar vetëm dëme materiale.

Lëkundjet e fuqishme kanë shkaktuar 68 të plagosur në total ndërsa 52 rregjistrohen vetëm në qarkun e Tiranës.

Kujtojmë që deri tani në harkun kohor të një ore, kanë rënë 3 tërmete. Më i fuqishmi ishte 7.5 ballë dhe 5.8 shkallës rihter.