Aktualitet Aksident i rëndë në Kamzë, humb jetën kalimtarja, plagoset një tjetër

Aksident i rëndë në Kamzë, humb jetën kalimtarja, plagoset një tjetër

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e së dielës në rrugën “Nënë Tereza” të Kamzës, ku për pasojë ka humbur jetën një grua dhe është plagosur një tjetër.

Sipas njoftimit të policisë, makina e drejtuar nga B.K. është përplasur me mjetin e E.K. dhe më pas me shtetaset F. M., 46 vjeçe, dhe Xh. M., 20 vjeçe (këmbësore).

Si pasojë e dëmtimeve të marra nga aksidenti shtetasja F. M., ka ndërruar jetë në spital, ndërsa shtetasja Xh. M., ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.