Aktualitet Aksidentohet për vdekje 62-vjeçari, drejtuesi i automjetit largohet nga vendi i ngjarjes

Aksidentohet për vdekje 62-vjeçari, drejtuesi i automjetit largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Lushnjë në zonë e quajtur “”Tre urat-Çermë”, ku një automjet tip “Fuoristradë” ka aksidentura për vdekje një 64 vjeçar.

Viktima është shtetasi me iniciale Fatmir Muça, 64 vjeç nga nga Zhamë Sektor. 64 vjeçari po udhëtonte me biçikletë.

Nga burime zyrtare mësohet se drejtuesi i automjetit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit.