Aktualitet Aksidentohet politikani shqiptar, makina “zhytet” në kanal (FOTO)

Aksidentohet politikani shqiptar, makina “zhytet” në kanal (FOTO)

Kryetari i Komunës së Podujevës, njëherësh nënkryetar i partisë kryesore të opozitës kosovare LDK, Agim Veliu është përfshirë sot në një aksident.

Automjeti tip “Toyota” i Veliut ka dalë nga rruga shumë pranë fshatit Progovc.

Automjeti i zyrtarit kosovar ka përfunduar në një kanal kullues. Fatmirësisht në këtë aksident ka vetëm dëme materiale dhe Agim Veliu ia ka hedhur paq, pa lëndime serioze.