Extra Aktori Idris Elba flet për gjendjen e tij në karantinë

Aktori Idris Elba flet për gjendjen e tij në karantinë

Aktori i njohur Idris Elba një javë më parë tregoi se ka rezultuar pozitiv ndaj COVID-19  dhe u bëri thirrje të gjithëve që të tregojnë kujdes për veten.

Pasi konfirmoi infektimin, në media u tha se ai është në gjendje kritike për jetën, megjithatë aktori i ka mohuar kategorikisht këto fjalë.

“Kjo është gënjeshtër, tani jam mirë”, i thotë Elba një fansi të shqetësuar.

Teksa iu përgjigj pyetjeve të fansave, aktori tha se ende nuk i janë shfaqur simptomat e koronavirusit.

Një prej tyre e pyeti “Sa ditë keni qenë i dobët Idris?”.Në të vërtetë nuk kam patur ditë kur kam qenë i dobët … Kam patur një dhimbje koke dhe dhimbje trupi ditën kur bëra provë, por kaq”, tha 47-vjeçari.

Pas diagnostikimit, Idris pretendoi se ai është infektuar me virus nga Sophie Trudeau, pasi ishte takuar me të pak ditë më parë dhe ajo u testua pozitive.