Bota Ambasadori akrobat takon ministrin Lleshaj; bën sërish “ritualin” e vertikales

Ambasadori akrobat takon ministrin Lleshaj; bën sërish “ritualin” e vertikales

Shefi i zyrës së Ballkanit në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, ambasadori Dan Oryan, pasi përcolli në aeroportin “Ben Gurion” ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Gent Çakaj nuk nguroi të realizonte lëvizjen e tij tipike, atë të vertikales.

Por tashmë para dy flamujve: izraelit dhe shqiptar. “Më bën të ndihem i ri”, shkroi ambasadori në postimin e tij në Facebook.

Siçç mund ta shihni edh në galerinë e mëposhtme të fotografive, Dan Oryan nuk harron ta bëjë diçka të tillë në takime diplomatike dhe jo vetëm.