Politika Ambasadori Lu, 20 minuta takim me Nishanin: A do të dalë presidenti...

Ambasadori Lu, 20 minuta takim me Nishanin: A do të dalë presidenti kundër SHBA apo kundër Llalës?

Ambasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu ka takuar mbrëmjen e sotme Presidentin Bujar Nishani.

Takimi që u zhvilluar në ambientet e presidencës ka zgjatur vetëm 20 minuta.

Ambasadori amerikan lëshoi sot akuza të ashpra dhe të drejtpërdrejta në drejtim të kryeprokurorit Adriatik Llalla, i cili sipas ambasadorit Lu prej 18 muajsh ka luftuar kundër reformës në drejtësi.

Akuzat ndaj Llallës kanë qenë edhe temë e takimit mes ambasadorit amerikan dhe kreut të shtetit.

Tani mbetet për tu parë nëse Nishani do të mbajë anën kryeprokurorit apo të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.