Aktualitet Anulohen tre fluturime nga aeroporti i Rinasit

Anulohen tre fluturime nga aeroporti i Rinasit

Greva e punonjësve të kompanisë së fluturimeve Alitalia ka shkaktuar anulimin e disa fluturimeve nga aeroporti “Nënë Tereza” në Tiranë.

Tre fluturime nga Rinasi drejt Romës dhe anasjelltas janë anuluar për shkak të grevës 24 orëshe të punonjësve të kompanisë.

Rreth 60 përqind e fluturimeve të Alitalia janë anuluar ditën e sotme ndërsa greva pritet të vazhdojë deri pasditen e nesërme.