21/01/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

1583 POSTS 0 Komente

INTERVISTA/ Berisha rrëfehet si “malësor” para Adi Krastës

Ish-kryeministri Sali Berisha është rrëfyer sot për herë të parë para moderatorit Adi Krasta. Në emisionin “A-Show” në News24, deputeti i Partisë Demokratike iu përgjigj,...

Horoskopi, e martë 25 dhjetor 2018

Dashi Do të jeni nën ndikimin negativ të yjeve dhe të një periudhe nën ritmin e duhur. Rrezikoni që të përfshiheni në polemika të cilat...

Çfarë dhurate duhet të përgatisim për Krishtlindjen?

Miron Çako* Krishtlindja është periudha më veçantë e vitit, ku të krishterët si edhe të tjerë ndajnë dhurata të shumta midis tyre. Të nxitur edhe...

VIDEO/“Po vijnë Krishtlindjet”, urimi i veçantë i Ramës dhe Zahos

Kryeministri Edi Rama ka uruar gjithë shqiptarët për Krishtlindje përmes djalit të tij, Zahos. Rama teksa publikon videon e Zahos duke i rënë një instrumenti...

Balerina shqiptare: Virgjërinë e kam dhuruar për ditëlindje

Një prej balerinave më të mira që ka Shqipëria, Isida Mollaymeri ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me deklaratën që bëri. Ajo ka treguar se...

Meta uron Krishtlindjet: Të mos harrojmë njerëzit në nevojë!

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka uruar besimtarët e krishterë për Krishtlindjet. Përmes një statusi në Facebook, Meta shkruan se në këtë Ditë...

Gëzuar Krishtlindjen nga familja e CR7!

Vigjilja e Krishtlindjes ka mbërritur dhe në shtëpinë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi i Juventusit ka uruar të gjithë ndjekësit e tij në Instagram me një...

Emigrantët “fundosin” euron, arrin nivelin më të ulët nga gushti 2008

Euro e ka nisur javën e fundit të këtij viti, duke u nënçmuar me shpejtësi në raportet e këmbimit me lekun. Sipas kursit zyrtar të...

Al Kaeda po planifikon sulme në aeroporte dhe në avionët për...

Rrjeti militant, Al-Kaeda, po planifikon të ndërmarrë sulme terroriste ndaj disa pikave aeroportuale dhe aeroplanëve për udhëtarë në vitin 2019. Ministri britanik për Sigurinë, Ben...

Kreu i opozitës greke, mesazh për Shqipërinë

Kryetari i opozitës greke ka dhënë një mesazh drejtuar Shqipërisë dhe apelon për respektimin e të drejtave të minoritetit grek. Kyriakos Mitsotakis, kryetari i partisë...