14/12/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

17766 POSTS 0 Komente

Të fortit të Shkodrës i jepen 6 orë liri

I konsideruar si kreu i një grupi tejet të rrezikshëm kriminal që ka vepruar ndër vite në Shkodër e që mund të jetë një...

Dinozaurët/ Kur u shfaqën, llojet e tyre dhe si u zhdukën...

Shumica e njerëzve mendojnë se dinozaurët janë zvarranikë të mëdhenj, të egër e të zhdukur. Dinozaurët janë të të gjitha formave dhe madhësive. Ato...

Gratë duhet të dalin dy herë në javë me shoqet. I...

Dalja me miqtë të paktën dy herë në javë, është shumë mirë për shëndetin e një gruaje. Konfirmimi vjen nga Robin Dunbar, një psikolog në...

Sheriat në Shqipëri; Deputeti holandez kundërshtohet nga bashkëpatriotët

Sheriati duhet të largohet nga evropa; nën këtë titull, revista e përjavshme Elsevier, sjell qëndrimin e Pieter Omtzigt, deputet holandez dhe anëtar i asamblesë...

E dini pse taksitë kanë ngjyrë të verdhë?

Në pjesën më të madhe të botës ngjyra e taksive është e verdhë. Po kush e vendosi këtë ngjyrë? E gjithë merita është e John...

Shtohen turqit, 1.2 milionë më shumë në 2018-n

Popullsia e Turqisë në vitin 2018 ka shënuar një rritje prej rreth 1.2 milionë persona në krahasim me vitin e kaluar duke arritur në...

7 fakte që nuk i dini rreth William Shakespeare

Ai jetoi në një prej epokave më të turbullta e emocionuese të historisë angleze – një periudhë prej epidemive, trazirave dhe tensioneve politike dhe...

Njerëzit kreativë dhe artistët flenë më shumë, por kanë cilësi të...

Gjumi është një pjesë e rëndësishme e jetës së çdokujt prej nesh. Por a ekziston një lidhje mes gjumit, cilësisë dhe orëve të tij dhe...

Flirtues, magjiplotë dhe individualistë, ja si dashuron femra dhe mashkulli i...

Në dashuri, Ujorët e luajnë mirë lojën dhe janë flirtues.  Në përgjithësi nuk i jepen kollaj tjetrit, sepse janë gjykatës të mirë të natyrës...

Rrëfimi i Elena Çamit: Unë, inxinierja ruse që kalova jetën në...

-Dëshmia e rrallë e inxhinieres ruse të naftës që nuk pranoi të largohej pas prishjes së Shqipërisë komuniste me Rusinë, por ndenji pranë burrit...