16/09/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

13858 POSTS 0 Komente

Maradona denoncon vajzat e tij për 2 milionë dollarë

Diego Armando Maradona sërish është bërë pjesë e medieve botërore. Në pamje të parë, duke u nisur nga titulli i lajmit, menjëherë e gjykon...

Tahiri thumbon Parlamentin: Nuk dëgjon. Një rracë e re dhunuesish po...

Lidhur me videon e publikuar ditën e sotme, ku një 14-vjeçar masakron një qen ka reaguar edhe ish-ministri i Brendshëm. Saimir Tahiri duket se...

Balla: Mazhoranca i qëndron paktit të 18 majit

Dy ditë pas deklaratës së fortë të ambasadorit amerikan, kreu i grupit parlamentar socialist lajmëroi aksion në shkallë të gjerë të autoriteteve kundër krimit. “S’dua...

VKM, tapitë e pronave mund të përfitohen “online”

Qeveria ka nisur zyrtarisht të vërë në jetë reformën e paralajmëruar rregullatore, e cila lehtëson procedurat për qytetarët dhe biznesin. Në mbledhjen e radhës, Këshilli...

LSI mbledh KDK-në, Kryemadhi: Misioni ynë, opozita e fortë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur pasditen e së mërkurës Komitetin Drejtues Kombëtar. Në fjalën e saj, kryetarja Monika Kryemadhi ka deklaruar se misioni i...

Ambasadori Lu: Kam kërkuar të zgjas mandatin tim në Shqipëri

Ambasadori amerikan në vendit tonë, Donald Lu i cili është kthyer qendër të vëmendjes mediatike për deklaratat e tij për 4 klanet dhe 20...

ALUIZNI kërkon punonjës, por Artan Lame ka një thirrje: Në keni...

Pas lajmërimit për konkurs për vende pune në zyrat e ALUIZNI-t kanë mbërritur qindra dhe mijëra CV nga persona të interesuar. Këto dokumentacione të gjitha...

Pique: Mendova të largohem nga Spanja, por ky ekip është familja...

“Më vjen shumë keq për shokët e mi. Për fajin tim janë ata mbuluar me pyetje në lidhje me mua dhe me politikën dhe...

Veliaj liçencon 500 administratorë pallatesh

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u ka dhënë liçencën 500 administratorëve të pallateve të kryeqytetit. “Shumica e njerëzve duan shtet, rend dhe të...

Flet zyrtari i ri i DASH për Ballkanin: Moska t’i mbajë...

Presidenti Donald Trump mesa duket nuk e ka kaq larg vëmendjes Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor. Vetë kreu i Shtëpisë së Bardhë është kujdesur të emërojë...