18/08/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

12969 POSTS 0 Komente

“I je mirënjohëse kryeministrit?” Flamur Noka bën provokuesin me Ina Ramën

Gjatë mbledhjes së komisionit të vettingut, është zhvilluar një seancë dëgjimore me ish-kryeprokuroren Ina Rama, e cila është kandidate për në Kolegjin e Apelimit. Deputeti...

Ministrja teknike e Financave shkarkon tatimorin, por i refuzohet urdhri

Urdhrat e ministrave teknikë të Partisë Demokratike për shkarkimin e punonjësve të administratës që përfshihen në fushatë elektorale kanë hapur një betejë jo të...

McCain: Putin kërcënim më i madh se ISIS

Senatori amerikan John McCain deklaroi se presidenti rus Vladimir Putin është kërcënim më i madh për sigurinë globale sesa Shteti Islamik, dhe paralajmëroi se...

Horoskopi, e martë 30 maj 2017

Dashi Kjo e martë do të jetë e parezistueshme për shkak të sfidave që ju presin. Ky është një moment i favorshëm, kështu që askush...

“Helmimi” në mitingun e PD, kërkohet hetim gjerman

Prokurorët po diskutojnë të kërkojnë ndihmën e autoriteteve gjermane për të marrë një përgjigje në kohë rekord mbi incidentin e ndodhur gjatë mitingut të...

Casillas: Buffon e meriton këtë Champions, por…

Iker Casillas në një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, thotë se miku i tij, Buffon, e meriton këtë Champions, por ai do të mbështesë...

12 gjërat që nuk i kishit dëgjuar asnjëherë për reçipetat

Janë të shumtë artikujt për reçipetat. Meqenëse është një nga veshjet e brendshme pak më problematike se mbathjet, zgjedhja e tyre nuk është gjithmonë...

Angela Merkel, liderja e botës së lirë

Angela Merkel, ose ndryshe “liderja e botës së lirë”, siç po konsiderohet tashmë gjerësisht, nuk priti gjatë për të parë shpinën e Donald Trump,...

Evolucioni, një teori sa e vjetër, utopike dhe e diskredituar!

“Teoria e Evolucionit” që si fjalë vjen nga latinishtja “evolutio” u shfaq në botë shek. XIX dhe mban si pioner dhe themelues të saj...

Rrëfimet e një prifti homoseksual

Prifti polak Krysztof Charamsa është homoseksual dhe ka punuar për 13 vjet në Kongregacionin e Besimit në Vatikan. Dikur ai doli hapur. Për vite me...