09/12/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

17537 POSTS 0 Komente

Investigimi: Si u kthye Shqipëria në Kolumbi për Europën

"Kolumbia e Evropës": Si u kthye Shqipëria e vogël në qendër të trafikut të drogës për kontinentin". Me këtë titull, prestigjiozja angleze “The Independent" ka...

Shkencëtarët shpojnë akullin e Antarktikës dhe arrijnë në liqenin e pazbuluar:...

Krijesa që banojnë një liqen të mbuluar me akull, ujërat e të cilit nuk janë prekur asnjëherë nga njeriu.  Nuk është skenari i një...

Venezuela, superhëna dhe majmunë të klonuar… fotot më interesante të javës

Konflikti në Venezuelë, protestat në Greqi, superhëna dhe majmunë të klonuar, 7 fotot më interesante të javës.

Brerje ndërgjegje dhe goditje pas shpine, ç’po ndodh me horoskopin tani...

Pasi kaloi thuajse dy javë në shenjë e Bricjapit, Mërkuri, planeti i ndryshimeve të mëdha, zgjedh të zhvendoset në një tjetër shenjë, atë të...

Humbja turpëruese, klubi i Seria A përfshin De Biassin në listën...

Bologna ka pësuar një humbje turpëruese pasditën e sotme, teksa është mposhtur 4-0 nga Frosinone. Një disfatë që lëkund jo pak pozitat e Filippo Inzaghi...

Kur Jul Cezari dashuronte Kleopatrën

Jul Cezari do të takohet me Kleopatrën, mbretëreshën e re të Egjiptit në kohën kur ishte i mbuluar me lavdi. Ajo ishte një prej...

Bllokada e qeverisë i kushtoi ekonomisë amerikane gjashtë miliardë dollarë

Bllokada e agjencive qeveritare, e cila zgjati 35 ditë dhe për shkak se të së cilës 800.0000 punonjësit federalë mbetën pa paga, i kushtoi...

Një vend, dy presidentë

The Economist Për vite të tëra, regjimi socialist në Venezuelë dukej sikur ishte në prag të kolapsit. Kaq shumë e ka keqmenaxhuar ekonominë sa PBB...

Horoskopi javor, Paolo Fox zbulon ç’do t’u ndodhë të gjitha shenjave...

Dashi Sqaroni çdo çështje të mbetur pezull me partnerin, sepse Venusin do ta keni në shenjë deri ditën e diel. Duke filluar nga java tjetër,...

Interi zhgënjen sërish, mposhtet nga Torino

Interi ka zhgënjyer përsëri teksa është mposhtur nga Torino 1-0 në Stadio Olimpico di Torino. Një tjetër paraqitje për t’u harruar nga të besuarit e...