23/02/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

21265 POSTS 0 Komente

Bashkëqeverisja, Rama: Na vini në provë, do të ashpërsojmë ndëshkimet

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka paralajmëruar ashpërsim të masave për punonjësit e administratës publike që nuk u përgjigjen qytetarëve. Shefi i qeverisë kërkoi të...

Ish-drejtori i fushatës së Trump do ta mbyllë jetën në burg?

Ish-drejtori i fushatës së Donald Trump do ta kalojë pjesën tjetër të jetës në burg? Paul Manafort, së shpejti 70 vjeç, pritet të njihet sot...

“Koha për zgjidhje”, SHBA: Prishtina dhe Beogradi duhet të arrijnë marrëveshje

Përpara vizitës që do të zhvillojë në Beograd e Prishtinë, nënsekretari i Shtetit për Çështjet Politike, David Hale, diplomat karriere dhe ish i dërguar...

Sa jahte ndalojnë në Shqipëri?

Shqipëria së fundmi ka hyrë në hartën e navigimit të jahteve luksozë, që vijnë nga e gjithë bota, veçanërisht gjatë muajve të verës. Të dhënat...

Investimi i OSHEE-së në segmentin Elbasan-Cërrik, Balluku: Impakt në zhvillimin e...

Një investim i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, për rikonstruksionin e rrjetit të tensionit të ulët përgjatë segmentit rrugor Elbasan-Cërrik, do të ofrojë...

9 apartamente, 2 dyqane dhe 1 garazh, sekuestrohet pasuria 2.2 mln...

Nëntë apartamente, dy dyqane dhe një garazh, janë sekuestruar nga Policia e Tiranës në bashkëpunim me Prokurorinë. Sipas njoftimit të Policisë këto pasuri dyshohet se...

Lista e plotë: 100 njerëzit më të pasur në botë për...

Kohëra të vështira për miliarderët e Forbes. Për të dytën herë në dhjetë vitet e fundit, si numri i miliarderëve, edhe pasuria e tyre, është...

Përse na hapet goja?

E keni parasysh atë ndjenjën, që është e pamundur për t’i rezistuar… kur të hapet goja. Ndodh tek të gjithë, gjitarë, shpendë, zvarranikë etj. Por...

Shengen, fshati i vogël i Luksemburgut që ndryshoi udhëtimin e Europës

Shengen është një fshat i vendosur në brigjet e lumit Moselle, në trekëndëshin kufitar të Luksemburgut, Gjermanisë dhe Francës. Këtu nënshkrua Marrëveshja e Shengenit...

“Armëpushim” mes Ikardit dhe Interit, ja kur pritet të rikthehet bomberi

Duket se gjërat kanë nisur të marrin një rrugëzgjidhje mes Interit dhe Ikardit. Situata mes palëve ka nisur të zhbllokohet pas takimit të Marotës...