21/11/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

16672 POSTS 0 Komente

Simboli kombëtar i shqiptarëve po shkon drejt zhdukjes

Simboli kombëtar i shqiptarëve po shkon drejt zhdukjes. “Shumë shpejt, shqiponja do mbetet vetëm në flamur,” shkruan agjencia e njohur AFP. Në reportazhin e agjencisë thuhet se...

Viti i Skënderbeut: Ja si do të jenë dokumentet zyrtare që...

Këshilli i Lartë i Arkivave miratoi së fundmi modelet e dokumenteve administrative, në kuadër të Vitin Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit Skënderbeu, ku në përbërje...

Rama: Basha është djalë i mirë, por s’do i bëj dhuratë...

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për median për festat e fundvitit, ka vënë sërish në lojë liderin e opozitës, Lulzim Bashën. Pyetje: Çfarë dhurate do i...

Më pak fishekzjarrë, tregtarët: Shitjet kanë rënë shumë këtë vit

Teksa kanë mbetur edhe dy ditë nga nata e ndërrimit të viteve, dyqanet e fishekzjarrëve në tregjet e Tiranës po mirëpresin blerësit e parë. Fishekzjarrët...

Rrëfehet Mavraj: Vetëm në Mekë nuk mendoj për futbollin…

“Mos u lodhni kot. Nuk do ta gjeni në hotelet luksoze, në plazhet perfekte, apo në ndonjë vend tjetër, nga ato që konsiderohen interesante.  Shqiptari...

Horoskopi i vitit 2018 për Akrepin: Dashuria, shëndeti, puna dhe paratë

2018 do të sjellë zgjidhje të vlefshme për problemet që zvarrisni prej kohësh. Do të kaloni një periudhë ku do të marrin fund shumë...

Horoskopi, e enjte 28 dhjetor 2017

Dashi Do merrni bekimin e yjeve gjatë kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin/en do jetë e shkëlqyer. Emocionet që do përjetoni do jenë të papërshkrueshme....

Horoskopi i vitit 2018 për Bricjapin: Dashuria, shëndeti, puna dhe paratë

Bricjapi (21 Dhjetor – 19 Janar) Që në fillim 2018-ta do të dallojë për energjinë pozitive, gjallërinë dhe dëshirën për nisma të reja. Falë qëndrimit...

Horoskopi i vitit 2018 për Shigjetarin: Dashuria, shëndeti, puna dhe paratë

2018 është një vit i shkëlqyer. Prania e Jupiterit në shenjë dhe Mërkurit do ju japin kthjelltësi, aftësi intelektuale dhe shumë dëshirë për të...

Entuziazmi i tepruar i Athinës për lëshimet e Tiranës

Nga Nikos Meletis Athina është në kërkim të “lajmeve pozitive” nga Tirana teksa po afrohet takimi i dytë me dyer të mbyllura i dy ministrave...