31/05/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

26942 POSTS 0 Komente

Niset sot misioni indian për në polin jugor të Hënës

India është e vendosur të nisë sot misionin e saj të dytë hënor një javë pasi anuloi planin për shkak të një problemi teknik. Chandrayaan-2...

Tahiri, me avokatin tek Krimet e Rënda, për seancën e radhës

Ish-ministri i Brendshem, Saimir Tahiri ka mberritur kete paradite ne Gjykatën e Krimeve të Rënda. Pas shtyrjes per here te trete qe iu be gjyqit...

Zidan flet hapur për Bale: Nesër po të ikte, do ishte...

Në përfundim të ndeshjes së humbur 3-1 kundër Bayern Mynchen, Zinedin Zidan, trajneri i Real Madrid ka folur për të ardhmen e Garreth Bale,...

Komisioni Hetimor i nis letrën Komisionit të Venecias për shkarkimin e...

Komisioni Hetimor i nis sot letrën Komisionit të Venecias për shkarkimin e Metës Komisioni Hetimor pritet ti nisë sot Komisionit të Venecias letrën për shkarkimin...

Rama: Akoma s’e kanë marrë vesh bizneset që koha e informalitetit...

Vijon aksioni i Hetimit Tatimor kundër informalitet, ku janë gjobitur dhe bllokuar dhjetëra biznese në pak ditë. Për këtë ka reaguar sërish kryeministri Edi Rama,...

KLP plotëson boshllëqet në Prokurori

Altin Dumani është caktuar drejtuesi i Përkohshëm i Prokurorisë së Apelit të Krimeve të Rënda. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të...

Caktohet gjyqtarja e Administratives që do shqyrtojë miratimin e kryebashkiakut të...

Gjyqtarja që do shqyrtojë miratimin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmakut është caktuar Fida Osmani. Pak ditë më parë, Gjykata e Tiranës nuk mori vendim...

“Dorëheqja e Haradinajt ndikon mbi taksën ndaj Serbisë dhe dialogun mes...

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e komunitetit serb, Rada Trajkoviq, vlerëson se me dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, është shtyrë...

3 vite nga Reforma në Drejtësi, Ruçi: E panegociueshme!

Në 3-vjetorin e Reformës në Drejtësi është publikuar botimi parlamentar “Reforma ne Sistemin e Drejtësisë”. Në fjalën e tij gjatë promovimit të këtij botimi, kreu...

Gjykata vendosi, Ervin Demo është kryebashkiaku i ri i Beratit

Gjykata e Beratit konfirmon mandatin e kryebashkiakut të ri Ervin Demo. Ish zv/ministri i arsimit ishte në garë në zgjedhjet e 30 qershorit me Pavlo...