19/02/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

21126 POSTS 0 Komente

SHBA-BE përjashtuan nga Vettingu 800 gjyqtarë e prokurorë

Asnjë nga njerëzit që shërbejnë aktualisht në sistemin e drejtësisë nuk do të ketë mundësi të kontrollojë kolegët e tyre për ligjshmërinë e pasurive,...

SHBA vendos forcat ushtarake në Europë: Harta e shpërndarjes

Pentagoni ka përfunduar vendosjen e forcave në kontinent. Në Europë Brigada Ajrore e SHBA në kuadër të operacionit “Atlantic Resolve”. NATO mendon për një...

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri më rreh prej 22-vitesh, kam frikë për...

Një grua nga fshati Miras në Korçë denoncoi në emisionin Fiks Fare dhunën 22-vjeçare të bashkëshortit të saj. Në një rrëfim të dhimbshëm, ajo tha...

“Uau sa shumë thasë!” Reuters publikon videon e grabitjes që po...

video
Lajmi i grabitjes në Qafë Kashar po bën xhiron e botës. Agjencia e njohur, Reuters ka publikuar videon e grabitjes, duke theksuar se ajo ka...

Akuzat e mediave të PD-së dhe LSI-së ndaj ambasadores Vlahutin, reagon...

Zëdhënësja për Punët e Jashtme dhe Politikat e BE-së, Maja Kocijançiç ka reaguar ditën e sotme përmes një deklarate, në lidhje me akuzat që...

Basha: Do anulojmë ligjin e Arsimit të Lartë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbajtur sot një takim me të rinjtë në selinë e PD-së, të cilëve u kërkoi që t’i bashkohen...

STATISTIKAT/ Kë përfaqëson Kuvendi: Shqipërinë apo Tiranën?

Nga Afrim Krasniqi Janë zgjedhur për të përfaqësuar qytetarët nga Vermoshi, Hasi, Bilishti deri në Konispol, dhe për ironi, deputetët që përfaqësojnë Vermoshin, Hasin, Bilishtin...

Pas takimit me Guvernatorin, Tahiri: Policia do të shoqërojë paratë e...

Banka e Shqipërisë dhe Ministria e Brendshme kanë rënë dakord për hartimin e një plani “të detajuar” masash për shmangien e grabitjeve të mjeteve...

Ministrja Klajda Gjosha “shkarkon” veten

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka bërë një gafë që ka bërë xhiron e mediave. Në fletoren zyrtare është publikuar një urdhër, ku ministrja Gjosha...

Emrat e 191 kandidatëve për organet e Vetting-ut

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar sot listën me kandidatët që kanë shprehur interesin për të qenë pjesë e organeve të Vettingut. Përmes një...