01/04/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

23586 POSTS 0 Komente

Gjermania: Pro anëtarësimit të Shqipërisë

Përmes ambasadores Susanne Schutz, Gjermania e rikonfirmoi angazhimin e saj për t’ia mbajtur hapur Shqipërisë derën e anëtarësimit në Bashkimin Europian, ndërkohë që pritet...

OMN-ja, Bushati sulmon LSI-në: Nuk bie dakord me nostalgjikët e filmave...

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati theksoi nga Shkodra se po kërkohet që të portretizohet reforma në drejtësi si cenim sovraniteti. Reagimi i tij vjen ndërkohë...

Protesta, Basha: Kanë frikë vetëm ata që duan t’i mbajnë shqiptarët...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar shqiptarëve të marrin pjesë masivisht në protestën e nesërme të 18 shkurtit. Në një deklaratë për...

Kokaina: Historia e drogës më të famshme dhe më të rrezikshme...

Koka është një prej stimuluesve më të vjetër, më të fuqishme dhe më të rrezikshme me origjinë natyrore. Tre mijë vjet para lindjes së...

Arsyet pse duhet të hiqni urgjent dorë, nga konsumi i lajmeve

Në një artikull intrigues të pak kohëve më parë, The Guardian argumenton përse nuk ia vlen që të lexohen lajmet. Në fakt, jepen një...

Dyfishohen pagat për mjekët roje

Mjekët roje tashmë do të marrin dy-fishin e pagës që merrnin. Këtë lajm të mirë e ka bërë me dije Ministri i Shëndetësisë Ilir...

Nacionalizmi kërcënon bisedimet e opozitës maqedonase me partitë etnike shqiptare

Teksa social demokratët në opozitë vazhduan të diskutojnë formimin e një qeverie me partitë etnike shqiptare, një grup misterioz i quajtur Hardcore, që e...

Kompozohet muzika që qetëson bebet

Pyetja që bën thuajse çdo prind është sesi mund ta qetësojë foshnjën e tij kur qan e grindet, një sjellje e zakonshme e të...

Njihuni me kontinentin e fshehur të Botës

Kontinent i shtatë, kështu e quajnë shkencëtarët zbulimin e tyre të ri. Ata pohojnë se kanë identifikuar një kontinent të ri në lindje të...

Grekët sekuestrojnë 700 kg hashash “shqiptar”

Një sasi prej afro 700 kilogramë kanabis u sekuestruan gjatë orëve të natës në pikën kufitare të Kakavijës në pjesën greke të kufirit. Sipas informacioneve...