18/02/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

2961 POSTS 0 Komente

Kryemadhi: Tradhti kombëtare, nëse “i japim oksigjen” Ramës

Rrëzimi i Vetting-ut të politikanëve nga ana e mazhorancës i ka krijuar bindjen Monika Kryemadhit se njerëzit e saj janë të pastër. Nga Elbasani, i...

Aeroporti i Kukësit me koncesion, ministria jep detajet për ofertën e...

Në tenderin për dhënien me koncesion të aeroportit në kukës është paraqitur vetëm një ofertë. Ministria e infrastrukturës njoftoi se dy shoqëri shqiptare, Bami...

Përkrenarja dhe shpata e Skënderbeut ekspozohen në Itali

Muzeu Historik Kombëtar, Polo Biblio-Museale e Provincës së Leçes, Muzeu Castromediano në Leçe dhe Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Itali çelën dje, ekspozitën...

Tsipras, mesazh Shqipërisë: Respektoni të drejtat e minoritetit për anëtarësim në...

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras thotë se respektimi i të drejtave të pakicave dhe i ligjit ndërkombëtar, është kusht themelor për anëtarësim në Bashkimin...

Prapaskenat, Mourinhon e shkarkuan futbollistët e Manchesterit

Shkarkimi i Jose Mourinhos nga Manchester United vazhdon të jetë lajmi i ditës në medien britanike. Së fundi, tabloidët e vendit ishullor zbuluan prapaskenat e...

Festat e fundvitit, policia shton masat e sigurisë në terren

Policia e Shtetit, me qëllim krijimin e një mjedisi të sigurt për qytetarët, ka marrë një sërë masa shtesë për të siguruar mbarëvajtjen e...

Mbreti Zog për Daily Express: Arsyeja e themelimit të monarkisë

Nga Aurenc Bebja*, Francë “Le Matin” ka botuar, të premten e 7 shtatorit 1928, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me deklaratën e...

Biseda e fundit para vrasjes mes shqiptarit dhe studentes Eleni Tofaloudit

Vrasja makabre e studentes Eleni Tofaloudit në Rodos, ende nuk është zbardhur tërësisht. Mediat fqinje kanë publikuar një bisedë mes një prej të akuzuarve,...

Pse gërhasim natën? Gjithçka që duhet të dimë dhe disa këshilla...

Gërhitja është një çrregullim i përhapur që jo vetëm mund të jetë vërtet i padurueshëm për partnerin, me të cilin ndahet krevati dhe komprometon...

Çfarë i duhet Demit për të pasur sukses

Duke kuptuar personalitetin tënd në bazë të asaj që thonë yjet, mund të kuptosh dhe pikat e dobëta e të forta të tuat dhe...