24/08/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

13138 POSTS 0 Komente

Shtëpi publike për nervat e shqiptarëve? Ngjela: Nuk zgjidh gjë

Shumë persona mund të jenë dakord që shtëpitë publike mund të jenë zgjidhje për të ulur sadopak nervat e shqiptarëve. Por avokati Spartak Ngjela...

Lot gëzimi dhe “pushtim” fushe, festa e Partizanit në foto

Lot gëzimi, “pushtim” fushe dhe një festë e shfrenuar dhe e shumëpritur. Pritja mbi dydekadëshe, ekzaktësisht prej 26 vitesh, e Partizanit për titullin kampion në...

100 thëniet më të bukura për politikën dhe politikanët

Janë shprehje të thëna nga njerëz që e kanë provuar shijen e pushtetit, siç është rasti i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Xhejms Buhanan,...

Përlotet Gega: Erdha me një ëndërr, sot e bëra realitet!

Partizani u shpall kampion, ndërsa arkitekti i kësaj skuadre dhe njeriu më i rëndësishëm, trajneri Skënder Gega. Një ëndërr e bërë realitet dhe një titull...

Mema: Partizani, kampion me meritë

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema ka preferuar që humbjen ta komentojë si një pasojë e përballjes me një kundërshtar shumë të fortë, dhe jo...

Kampion pas 26 vitesh! Partizani fiton derbin më të bukur të...

Partizani ka fituar derbin ndoshta më të bukur të historisë, duke qenë se është rikthyer kampion pas 26 vitesh. “Të kuqtë” triumfuan 2-1 ndaj Tiranës,...

Grida Duma, raport special me djalin: Më janë shtuar frikërat

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ishte e ftuar në “E Diell” në rubrikën “Këndi i së vërtetës” përballë Edi Manushit për të folur...

Nënstacioni i në Fushë-Krujë, Balluku: Investimet e integruara sigurojnë shërbim afatgjatë...

Me një investim prej 1 miliardë lekësh të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, zona e Fushë-Krujës dhe fshatrat përreth, kanë një furnizim më...

Dëshmia në dokumentin e Lidhjes së Kombeve: Shpërngulja, dhuna dhe vrasja...

Nga Aurenc Bebja*, Francë Në faqen n°240 të dokumentit të “Société des Nations – Journal Officiel”, botuar në shkurt të 1925, gjejmë një memorandum që...

City i Guardiolës kampion i Anglisë

Manchester City është shpallur kampion i Premier League angleze për të dytën herë radhazi pasi ka mposhtur Brighton 4-1 duke e mbyllur sezonin me...