25/10/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

32843 POSTS 0 Komente

Rrëfehet De Biazi: Nata që vendosa largimin. Shqiptarët tani janë më...

Pas zyrtarizimit të “divorcit” me Kombëtaren shqiptare, Xhani De Biazi ka treguar edhe në mediat e vendlindjes së tij etapat që sollën këtë fund...

Rama në Berat: Partitë e tjera premtojnë në hava, s’kanë program...

Kryeministri i vendit, Edi Rama, në fjalën e tij me banorët e Beratit ka folur edhe njëherë për gjendjen ekonomike të vendit. Ai tha...

Shqiptari shkon në Irlandë për të bërë para për motrën e...

Një azilkërkues shqiptar, i cili thotë se ka shkuar në Irlandën e Veriut, në përpjekje për të mbledhur para për motrën e tij të...

Rama: Me rëndësi që PS të mbajë e vetme timonin e...

Në një takim elektoral në Lapardha të Beratit, kryeministri Rama ka theksuar se zgjedhjet e 25 qershorit nuk janë një garë mes partive, por...

Euro ‘në pikiatë’, kush fiton e kush humbet

“Shyqyr që ka rënë kjo euroja. Ka disa muaj që e paguaj vetëm 33 mijë lekë këstin e kredisë, nga 35 mijë lekë që...

Statistikat: 31 % e femrave dhe 18 % e meshkujve të...

Norma e të punësuarve për popullsinë 15-64 vjeç është 62 % për burrat si 50 % për gratë. Por INSTAT publikon se struktura e...

Champions League, sonte shkruhet historia

Pothuajse dy dekada pas ndeshjes së famshme të Amsterdam Arenës Reali i Madridit dhe Juventusi do të përballen sërish në finalen e kompeticionit më...

Ambasada Amerikane bën thirrje për Vetingun në Gjyqësor

Duke i konsideruar kërkesat e Shoqatave të Gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese “përpjekje për të dobësuar reformën”, Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë kërkoi...

Model suksesi: Angela Merkel

Gjithnjë e më shpesh, Angela Merkeli emërtohet si „liderja e botës së lirë“. Por ajo nuk është se e do këtë titull. Ajo që...

Ruçi i bindur: Pas 25 qershorit nuk do bëjmë koalicion me...

Gjatë një takimi elektoral më qytetarët në Fier, qark ku kandidon për deputet, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi u shpreh se...