29/11/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

34406 POSTS 0 Komente

“Perëndia nuk luan kumar”: 10 debatet e mëdha intelektuale që ndryshuan...

Në kohën tonë moderne e shkencore, ndonjëherë është e lehtë të harrosh se progresi njerëzore shpesh vjen i shoqëruar me ndonjë përplasje intelektuale mes...

Shqiptarja qëllon fëmijën e saj 6-vjeçar me thikë, më pas hidhet...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Torino të Italisë, ku një nënë shqiptare, Elida Zero, ka qëlluar disa herë me thikë djalin e...

Si të dobësoheni sipas shkencës: 19 këshilla speciale

1. Mëngjes i bollshëm Të gjithë ne bëjmë një jetë të ngarkuar me punë dhe ndoshta nuk kemi kohë të mjaftueshme. Shumë prej nesh zgjohen...

Lë familjen për të parë Juven, Antonio Conte sherr me gruan

Chelsea i Antonio Contes është në krye të Premier League, me 9 pikë i shkëputur nga ndjekësit, ndërkohë që “blutë” e Londrës luajnë sot...

8 fakte surprizuese rreth Aleksandrit të Madh

Ndoshta gjeniu më i madh ushtarak i botës së lashtë, mbreti-luftëtar Aleksandri i Maqedonisë pushtoi territore që shtrihen nga Greqia në Egjipt dhe përtej...

Putin gati për “luftën e bardhë”: Rusia fortifikon Arktikun për dominimin...

Rusia ka lënë pas apatinë që e kish mbërthyer pas rënies së Bashkimit Sovjetik, dhe po i kushton energji, personel, burime dhe para bazave...

Grabitja në Rinas, Prokuroria: Autorët me veshje policie morën 3.2 mln...

Prokuroria ka konfirmuar shumën e grabitur nga një makinë e një banke të nivelit të dytë, disa ditë më parë, në Rinas. Sipas Prokurorisë, shuma...

Protesta e 18 shkurtit, Basha: Nuk mund të biem poshtë shembullit...

Pak ditë para zhvillimit të protestës të 18 shkurtit, kreu i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me profesionistët e rinj. “Ne jemi për...

Nexhmija mbush 96 vjeçe. Iliri dhe Pranvera e surprizojnë për ditëlindje

Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e Enver Hoxhës ka mbushur 96 vjeç dy ditë më parë. Ajo e ka festuar ditëlindjen në apartamentin e saj në...

Morata: Do të preferoja që një finale ta humbja ndaj Juves

Me shumë mundësi të mërkurën nuk do të luajë që nga minuta e parë, sepse te Real Madrid-i hierarkitë janë të qarta, por Alvaro...