26/02/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

37966 POSTS 0 Komente

Raporti/ Deputetët kanë abuzuar me udhëtimet jashtë vendit

Deputetët e Parlamentit Shqiptar kanë abuzuar me paratë e taksapaguesve sa i takon shpenzimeve për udhëtime jashtë vendit. Deputetët, në shumë raste, janë nisur...

Leku, “fituesi i 25 qershorit”, të gjitha valutat në rënie të...

Teorikisht, monedha e fortë nënkupton dhe një ekonomi të fortë, por në Shqipëri mbiçmimi i lekut nuk i përgjigjet një ekonomie që është ende...

Arrihet akordi, Mbappe dhe Donnarumma tek Real Madrid

eal Madrid hedh një hap të madh për dy nga goditjet më të mëdha të verës në merkato. Klubi merengues ka arritur të marrë miratimin...

Mitingu i PS, këto janë rrugët që do të bllokohen sot...

Për shkak të mbylljes së fushatës elektorale të Partisë Socialiste, duke filluar nga ora 17:00, deri në përfundim të aktivitetit, këtë të enjte do...

Kërkoi largimin e kreut të PD, Mustafaj: Çfarë më tha Basha...

Pas reagimit të ashpër që ish-ministri i qeverisë Berisha, demokrati Besnik Mustafaj bëri për rezultatin e zgjedhjeve duke kërkuar largimin e kreut të PD-së,...

Monika Kryemadhi replikon me Tahirin: Mos pi mall, bëj palestër

Fushata elektorale po prodhon reagime të ndryshme nga forcat parlamentare që i kanë shpallur ‘luftë’ njëra-tjetrës, të paktën verbalisht. Zëvendëskryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i...

25 vjet shërbim kryepriftëror, me përkushtim ndaj Zotit dhe njeriut!

24 Qershori i 2017 është një ditë festive për Kishën Orthodhokse Autoqefale të Shqipërisë, sepse që nga data historike e 24 Qershorit 1992 u...

Inzaghi, kandidat për stolin e Kombëtares

Një tjetër emër i njohur nga shkolla italiane e futbollit del në skenë për postin vakant të trajnerit të Shqipërisë. Bëhet fjalë për Filipho Inzagin,...

Ngrohja globale kërcënon plantacionet e kafes, në vendin ku ajo lindi

Temperaturat në rritje dhe reshjet e ulura pritet të bëjnë të papërshtatshme për kultivim rreth 60% të zonave ku rritet kafeja në Etiopi. Në këtë...

“Brexit mund të ndalet”, Tusk citon fjalët e John Lennon

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk deklaroi se ai ka ende shpresa për një kthim pas të Brexit, pavarësisht se negociatat zyrtare nisën këtë...