06/05/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

40584 POSTS 0 Komente

2 zëvendësime 2 gola, një super Juve ndëshkon Porto-n

Juventus ka arritur të marrë një rezultat tepër pozitiv në “Dragao” të Portos duke vendosur një këmbë në çerekfinalen e Champions League. Djemtë e Max...

Francë, shqiponjat stërviten për të rrëzuar dronët (Foto)

Cila është “arma” e re kundër terrorizimit në Francë? Është shqiponja e artë. Grabitqarët janë stërvitur për të diktuar dhe rrëzuar dronë, që mund të...

6 fëmijët mbretër që ndryshuan kursin e historisë

Evan Andrews History.com Ishin shumë të vegjël, por për arsye prejardhje, por edhe shkaqesh të tjera ishin në fron duke drejtuar kombet e tyre. Disa nga...

Sekreti që nuk ua thonë mjekët! Çfarë mund të shërojë 1...

Qepa është një prej ushqimeve që nuk e ndajmë nga kuzhina. Vetitë ushqyese janë të njohura tashmë dhe për këtë arsye të shumta janë...

Ylli Manjani i jep lamtumirën politikës?

Që do t’i rikthehej profesionit të tij, ishte një nga alternativat e propozuara nga Ylli Manjani në konferencën e tij të fundit, pasi u...

Vajzat e Aurelës dhe vajzat e Raimondës

Nga Mero Baze Amelia ishte 2 vjeç, ndërsa Mentila 5 muajshe. Askush prej tyre nuk e dinte çfarë po ndodhte në Tiranë atë ditë. Babai...

Shqiptarët ndryshe nga gjithë rajoni, gjuha gjermane, ajo që po mësohet...

Gjermania është vendi i preferuar për shqiptarët, të paktën për ata të cilët kanë vendosur të largohen nga vendi, dhe të cilët nuk janë...

Zbulimi i rëndësishëm i Nasa-s: Toka ka shtatë “motra”, në tre...

Pas ditësh pritje më në fund Nasa ka dalë në konferencë për shtyp për të dhënë zbulimin e madh. Shkencëtarët kanë zbuluar një sistem të...

Fshirja e borxheve, biznesi-qeverisë: Po përfitojnë të parregulltit

Edhe pse biznesi është përfituesi kryesor nga falja e borxheve, një nga grupimet kryesore të sipërmarrjes në vend, Dhoma Amerikane e Tregtisë shprehu publikisht...

E rrallë/ Kapen dy zarfe me kanabis në postë, po çoheshin...

Trafikantët përdorin mënyra të ndryshme për të transportuar lëndët narkotike, por në Tiranë ka ndodhur një metodë e rrallë. Në dy zarfe postare është gjetur...