27/10/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

46030 POSTS 0 Komente

Superkupa/ Allegri: Milan do luajë me dy qëllime

Juventus dhe Milan zbresin nesër në fushë për finalen e Superkupës së Italisë, e cila do të zhvillohet në Xheda të Arabisë Saudite, në...

Paraqitjet e dobëta, Kahn “shuplakë” Nojerit: Ka “skaduar”…

Manuel Nojer nuk ka bërë një para qitje të mirë në fazën e parë të kampionatit. Kapiteni i Bajernit nuk ka qenë ai që...

Vetëdorëzimi i Balilit, Paloka: Skemë e sofistikuar si me Saimir Tahirin

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka e konsideron vetëdorëzimin e Klement Balilit si “skema  “Tahiri” dhe është një rast jo për t’u duartrokitur policia”. Në...

Telefonatë Trump–Erdogan: Zbuten tensionet, flitet për marrëdhënie të mira ekonomike

Një bisedë e orëve të vona të së hënës mes presidentëve Trump dhe Erdogan, ka ulur tensionet e rishpërthyera mes dy vendeve, të cilat...

Zbulohet pas 3 shekujsh sekreti i Rembrandt

Zbulohet pas 3 shekujsh sekreti i piktorit të madh Rembrandt, që i bënte veprat e tij të artit të dukeshin tredimensionale. Është përdorimi i një...

Horoskopi, udhëtimi ideal për çdo shenjë zodiakale

Me fillimin e Vitit të Ri, është e natyrshme dhe spontane të fillojmë të bëjmë plane për muajt e ardhshëm. Për t’u organizuar në...

Dua Lipa publikon video nga fëmijëria duke folur shqip

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka publikuar një video mjaft të ëmbël nga fëmijëria e saj ku shfaqet duke folur shqip. Në video Dua shfaqet...

Atmosfera në Britani si fundi i botës, përgatitja për pas Brexitit

Disa britanikë mendojnë se Brexiti është një katastrofë dhe përgatiten ta përballojnë atë. Ata quhen "prepper", nga "Prepare" e janë të përgatitur për më...

Ndalimi i Balilit, Meta: Vlerësoj ndërkombëtarët për presionin

Nga Lezha, ku ka qenë këtë të martë, presidenti Ilir Meta ka komentuar dy prej zhvillimeve të politike dhe jopolitike të orëve të fundit. Së...

Vrasja e trefishtë në Tiranë, flet nga Suedia vajza e viktimave

Gazeta “Shqip” ka mundur që të kontaktojë vajzën e dy viktimave të vrarë nga dhëndri i tyre Majlind Lila, ku ky i fundit vrau...