20/09/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

44771 POSTS 0 Komente

Laert Vasili sherr me Taulant Mukën: Nga erdhe që u bëre...

Regjisori Laert Vasili i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, u përplas ashpër me ish-zv/ministrin Taulant Muka. Pjesë nga biseda: Vasili: Taulant ktheu këtej...

Meghan Markle, personi më i kërkuar në Google për 2018

Me siguri të gjithë biem dakord në një mendje kur themi se ky ka qenë viti i Meghan Markle. Dukesha e Sussex-it i ka befasuar...

Si do të jetë moti për festat e fundvitit

Meteorologia Lajda Porja parashikon që 15-ditëshi i fundit i dhjetorit të jetë i paqëndrueshëm. Shirat rifillojnë të martën, për të pushuar të mërkurën e të...

Po, një asteroid vrasës mund të godasë tokën

Toka është në një lojë të vazhdueshme të “veturave” parakaluese qiellore. Planeti ynë është ende në këmbë pas 4.6 miliardë vjetësh, por një përplasje...

KiE: Shqipëria të konfiskojë pasuritë që burojnë nga krimi

Këshilli i Europës i ka bërë thirrje Shqipërisë të forcojë përpjekjet në luftën kundër pastrimit të parave dhe të konfiskojë pasuritë që burojnë nga...

Turqia mbështet formimin e Ushtrisë: E drejtë sovrane e Kosovës

Ambasada e Turqisë në Prishtinë thotë se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri është e “drejtë sovrane” e Kosovës. Në një deklaratë...

Euro zbret në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i...

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer...

Këshilli i Bankës së Shqipërisë, ja tre propozimet e Kuvendit

Juristi Artan Hoxha, ish-ministri i Financave Arben Malaj, si dhe pedagogia e Ekonomisë Luljeta Minxhozi, do të jenë 3 kandidaturat e Kuvendit për anëtarë...

Brexit, May dënon thirrjet për një referendum të dytë

Kryeministrja britanike, Theresa May po përgatitet të dënojë ashpër kërkesat në rritje në Britaninë e Madhe për një referendum të dytë për çështjen Brexit,...

Cipras: Forcat e errëta frikacake sulmuan një televizion

Një sulm nga forca frikacake dhe të errëta kundër demokracisë, e konsideroi kryeministri grek, Aleksis Cipras sulmin kundër televizionit Skai. “Megjithatë, ata nuk do të...