22/09/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

44855 POSTS 0 Komente

Rama ngre grupe pune për 8 pikat e studentëve: Nga ulja...

Kryeministri Edi Rama ka angazhuar disa grupe pune, të cilat po punojnë për dokumentin e një Pakti për Universitetin. Përtej përgjigjes konkrete për 8 pikat...

“Forbes” shpall modelen më të paguar për vitin 2018

Kendall Jenner është shpallur modelja më e paguar në botë nga ”Forbes”. Ylli i pasarelave siguroi 22.5 milionë dollarë në 12 muaj. Ajo mundi supermodelet...

Mitsotakis: Nëse Shqipëria nuk respekton minoritetin grek, ta harrojë BE-në

Në një debat parlamentar që i kushtohej miratimit të buxhetit të vitit 2019, kreu i “Demokracisë së Re”, Kyriakos Mitsotakis, duke kritikuar politikën e...

Veliaj në Japoni, takime me ministrin e Jashtëm dhe Guvernatoren e...

Eksperienca japoneze në menaxhimin e emergjencave civile dhe fatkeqësive natyrore, si dhe një transport publik miqësor me mjedisin ishin temat e vizitës së kreut...

“S’ka dialog”, protesta e studentëve sot përmes fotove

Studentët kanë vijuar sërish protestën para kryeministrisë. Ata kanë vijuar të kërkojnë nga shefi i qeverisë plotësimin e tetë kërkesave të tyre. Edhe pse më të...

BATUTAT/ Studenti: Fëmijët nuk kanë më frikë nga gogoli, por nga...

Është shoqëruar me batuta takim i Ramën me studentët e Universitetit të Vlorës. Gjatë takimit mori fjalën një student i cili ironizoi kryeministrin Rama duke...

REPLIKAT/ Studenti: Ai të vriste në bulevard, ju shpresën. Rama: Është...

Një nga studentët e pranishëm në takimin me Ramën në universitetin e Vlorës, nuk i ka kursyer fjalët, teksa me lot në sy, i...

Horoskopi i 2019-ës: Si do të jetë viti i ri sipas...

Viti i ri, horoskop i ri dhe ai i vitit 2019 parashikon kënaqësi të mëdha, fat dhe energji pozitive për të gjitha shenjat zodiakale....

Higuain në krizë, 7 javë pa shënuar

Për Gonzalo Higuain mund të flitet për një krizë pasi ka mbushur plot 7 javë pa shënuar. Edhe mbrëmjen e djeshme, argjentinasi u paraqit dobët...

Mos i humbni memet/ Nuk është tallur njeri më keq me...

Genc Sejko që ka bërë emër për memet e tij anti-Rama nuk e ka kursyer fantazinë e tij edhe për “sakrificën” e Lulit dhe...