16/10/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

45685 POSTS 0 Komente

KLP: SPAK do të ketë 15 prokurorë, 1 muaj afat për...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur sot që t’u lërë 1 muaj afat të gjithë Prokurorëve të interesuar për t’u bërë pjesë e...

Protesta vijon, studentët grumbullohen para kryeministrisë

Studentët nuk janë rikthyer në auditore këtë të hënë, por në protesta, të cilën e ndërprenë për afro dhjetë ditë ne rastin e festave...

San Francisko përpiqet të pengojë vetëvrasjet te “Ura e Artë”

Ura “Golden Gate” në San Francisko është një ndër pikat turistike më të njohura të qytetit. Disa madje e kanë quajtur një ndër “Shtatë...

Golden Globe, triumfon Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody ishte fituesi surprizë i dy çmimeve të mëdha të Golden Globe mbrëmjen e së dielës. Filmi që rrëfen historinë e legjendarit Freddie...

Horoskopi, e hënë 7 janar 2019

Dashi Dashuria: Nëse ju jeni në çift atmosfera e sotme nuk është e mirë, por ju jeni më të prirur për dialog dhe do të...

Epifanitë dhe akujt bëhen bashkë: 20 fotot më të bukura të...

Redaktorët e fotografive të The Guardian ju sjellin ngjarjet më kryesore në foto nga e gjithë bota, përfshirë festimet e Epifanisë, Krishtlindjet Ortodokse dhe...

Historia e ushtarakut që beson se në malin e Tomorrit kanë...

Përparim Zaimi në një studim shkencor për UFO-t që kanë zbritur në territorin shqiptar. Tomorri, “vendi i Perëndive” ose mbartësi i realiteteve të përmasave...

Luftëtarët shqiptarë në skajet e Rusisë mesjetare

Nga Elvi Sidheri Duke qenë se vitet e fundit po dëgjojmë fort shpesh të përmendet Krimeja, ose zona e Donbasit, që rusët e quajnë Rusia...

E ardhmja e punës

Shumë nga llojet e punëve të sotme nuk ekzistonin para 10 vjetësh. Dhe, pas një dekade, teknologjia ka shumë mundësi t’i ketë zëvendësuar disa...

Bolton në Izrael: Tërheqje me kushte nga Siria

Shtetet e Bashkuara ka thënë se vendimi i saj për t’i tërhequr trupat nga Siria ka patur si kusht ofrimin e sigurisë për kurdët...