27/10/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

46035 POSTS 0 Komente

Nga Churchill te Beethoven: Të ndrojturit e mëdhenj e historisë

Sovranë pa përvojë, mbretër dhe shkrimtarë gojacë, liderë të ardhshëm që nuk arrijnë të flasin në publik… Historia është e mbushur me personazhe që...

Pse është blasfemi të bësh të njëjtën zgjedhje si Klinton, Bush...

Mos e kryqëzoni Ramën në Jeruzalem Nga Andi Bushati Gabimi më i madh i të gjithë kundërshtarëve të Ramës është se pretendojnë se ai çdo gjë...

Hipokrizia bandite e Berishës, Metës, Thaçit dhe Haradinajt me Amerikën

Nga Mero Baze Ka një situatë të papërgjegjshme në raport me interesat e SHBA në Shqipëri dhe Kosovë, që po tentojnë të hidhen në erë...

RENDITJA/ 100 kompanitë shqiptare me fitime më të larta

Cilat janë 100 sipërmarrjet me fitime më të larta në vend për vitin 2016. Sektorët që fitojnë më shumë dhe ata që “vuajnë” për...

Kryemadhi fal mëkatet në Kishë: Për çizmen e Ramës, vendos prifti

Ndryshe nga imazhi që ajo shfaqi në Parlament ditën e zgjedhjes së Kryeprokurorit të ri, në vigjilje të Krishtlindjes, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi,...

Erion Veliaj tregon çfarë i ka mbetur peng dhe kur ka...

Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot i ftuari i në “Xing me Ermalin”. Gjatë emisionit Veliaj rrëfeu edhe pengun që i ka mbetur gjatë 2017-ës. Ai...

“A i lutesh Zotit që ti zësh vendin Ramës”? Ja çfarë...

Kryebashkiaku Erion Veliaj është përfolur edhe nga media e huaja si pasardhësi i kryeministrit Edi Rama. Ai ishte i ftuar në “Xing me Ermalin” nga...

Sabien Lilaj shpallet futbollisti i vitit 2017

Sabien Lilaj është shpallur futbollisti i vitit 2017. Mesfushori korçar është vlerësuar për paraqitjet e tij të shkëlqyera me Skënderbeun në Europa League dhe kampionat. Çmimin...

Organet e drejtësisë, Vasilika Hysi shpjegon procedurat e ndërtimi

Gjyqtarët që kandidojnë për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe prokurorët që kandidojnë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë po kalojnë në filtrin e organeve...

Raporti britanik/ Armë të prodhuara në Shqipëri, përdoren nga ISIS

Një hetim trevjeçar në Irak dhe Siri i kryer nga “Conflict Armament Research” (CAR) e rendit edhe Shqipërinë në tabelën e vendeve prodhuese, nga...