20/09/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

44769 POSTS 0 Komente

Shenjat e horoskopit me të cilat NUK duhet të dashuroheni asnjëherë...

Jeni beqarë apo jeni në një marrëdhënie të lumtur e të konsoliduar, kjo ka pak rëndësi sepse yjet parashikojnë për të dyja rastet. Ndonëse...

Presidenti Trump dënon supremacistët e bardhë: Kriminelë dhe banditë

Presidenti Donald Trump tha se “racizmi është një e keqe”, duke dënuar KKK-në, neo-nazistët dhe supremacistët e bardhë si “kriminelë dhe banditë”. Ai i bëri...

Deputeti Rakipi kërkoi të shkojë në varrimin e viktimës, si reagoi...

Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi ka tentuar që të negociojë me familjen e viktimës së aksidentit që të shkojë në ceremoninë e varrimit. Këtë gjë...

Revista britanike për vdekjen e Pashko Vasës: Një njeri i shkëlqyer...

Nga Aurenc Bebja*, Francë Në Revistën Ndërkombëtare Britanike, të botuar në vitin 1892, në Paris, në versionin francez, gjejmë një shkrim, në faqen n°170, ku...

“Na jep 100 mijë euro ose të zhdukëm”, në pranga dy...

Policia e Vlorës ka parandaluar përshkallëzimin e një rasti gjobëvënieje ndaj një shtetasi 46-vjeçar, i cili ishte kërcënuar me jetë nëse nuk u paguante...

Konspiracioni i PD: Çfarë kishte në makinë Rakipi që u largua...

Dëshmitë e familjarëve të Seit Sorrës që ndërroi jetë ditën e djeshme si pasojë e përplasjes nga makina e deputetit Aqif Rakipi, kanë nxitur...

Reshjet ndihmojnë në shuarjen e zjarreve

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për...

Hashash në Tiranë, policia sekuestron 43 kg, në pranga poseduesi

Policia e Tiranës ka sekuestruar mbi 43 kg lëndë narkotike kanabis sativa dhe vuri në pranga poseduesin e saj, Alfred Muratin. Arrestimi i 35-vjeçarit u...

Aqif Rakipi: Si ndodhi aksidenti. Ndjej keqardhje për jetën e humbur

Aqif Rakipi, deputeti i PDIU-së që ishte autori i një aksidenti fatal ku humbi jetën një person thotë se nuk shqetësohet nga akuzat politike. Nuk dua...

Skenarët e një luftë SHBA-Kore: A do ta përkrahin Trumpin shtetet...

Retorika mes Uashingtonit dhe Phenianit po ashpërsohet gjithnjë e më shumë. Rreziku i luftës po shtohet, gjë që mund të detyrojë shtetet e NATO-s...