13/08/2022
Authors Posts by American Eye

American Eye

54930 POSTS 0 Komente

OSHEE investim 10 milionë euro në Pogradec, Balluku: Ofron garanci për...

Shqetësimet e banorëve të Pogradecit dhe zonave përreth sa i takon cilësisë së furnizimit me energji elektrike kanë marrë tashmë rrugën e zgjidhjes. Operatorit...

Kush është Ermir Dervishi, i dënuar në Shqipëri dhe Itali për...

Ermir Dervishi, 48 vjeç, është arrestuar nga Policia e Durrësit për llogari të autoriteteve italiane, shtet në të cilin është dënuar me burgim të...

Kritikoi Trump, dorëhiqet ambasadori i Britanisë në SHBA

Sir Kim Darroch ka dhënë dorëheqjen si ambasador i Britanisë së Madhe në SHBA, pas publikimit të email-eve ku kritikonte administratën e Presidentit Trump. Ambasadori...

Erdogan dëshiron ndarje gjinore në universitete, zemërim në Turqi

Presidenti turk, Erdogan duket se ka zbuluar në Japoni një model që e mendon të vlefshëm edhe për Turqinë: Universitetet me ndarje gjinore. Por...

Merkel trondit me dridhjet e trupit për herë të tretë (VIDEO)

Kancelarja gjermane, Angela Merkel përsëri pësoi një dridhje trupi, këtë herë gjatë pritjes me nderime ushtarake të kryeministrit finlandez, Antti Rinne. Dëshmitarë okularë raportuan se...

“Pengmarrjet ishin në modë”, si mafia donte të grabiste Gianfranco Zola-n

Ish-futbollisti italian Gianfranco Zola ka qenë dikur shënjestër e grupeve kriminale që donin ta merrnin peng. Zbulimin e bën për mediat italiane një prej...

E presin në Paris e Barcelonë, Neymar zbarkon në Torino

Neymar është emri më i nxehtë në këtë merakto vere. Për lojtarin është folur shumë se mund të ketë një rikthim te Barcelona, ndërsa...

Bayern synon rikthimin e Mario Mandzukic!

Pas Dortmundit, tashmë është edhe Bayern Munchen i interesuar për kroatin Mario Mandzukic. E nëse ky interes do të konkretizohet me një transferim, atëherë...

Këto janë shenjat e horoskopit që kanë frikë të bien në...

Disa shenja të zodiakut e kanë shumë të lehtë të mbajnë një lidhje gjallë dhe të japin maksimumin e tyre. Por ka edhe të...

Njihuni me 10 skuadrat që shpenzuan më shumë në 10 vitet...

Në 10 vitet e fundit shumë gjëra kanë ndodhur, shumë klube janë rimëkëmbur, shumë të tjera kanë bërë bum me investime të mëdha, e...