20/09/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

44744 POSTS 0 Komente

KQZ hedh poshtë spekulimet për sulm kibernetik nga hakerat rus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, KQZ, ka mohuar raportimet në media se mosfunksionimi i faqes së saj në internet mbrëmjen e së dielës të ishte...

Zgjedhjet e 25 qershorit, eurodeputeti Kukan vjen në Tiranë si kreu...

Eurodeputeti Eduard Kukan ka mbërritur si kreu i misionit mbikqyrjes së BE-së në zgjedhjet parlamentare të së dielës. Në një postim në Facebook, Eurodeputeti Eduard Kukan...

Shpërthimi në Durrës/ LSI i kujton PS tritolin tek farmacia e...

LSI ka reaguar sërish për shpërthimin me tritol në zyrat elektorale. Me ironi, në reagimin e kësaj partie thuhet se Rilindja nuk ka gjetur...

Britania vendos rregulla të reja për emigrantët

Të gjithë shtetasit europianë, që kanë jetuar në Britaninë e Madhe për të paktën 5 vite, do të përfitojnë të drejta të barabarta me...

De Biasi: Trajnerët, reklamë me Shqipërinë

Trajneri Gianni De Biasi është vlerësuar sot nga Ministria e Arsimit dhe Sportit me një çmim mirënjohjeje. Pasi ka marrë çmimin, italiani foli për...

DAP rrëzon Ministren Karabina: Të kthehen në punë dy Drejtorët e...

Rrëzohet urdhri i Ministres Karabina për pezullimin nga detyra të dy drejtorëve në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit. Departamenti i Administratës Publike dhe komisioneri i...

KLD mblidhet sot në orën 17:00, pritet të vendoset shkarkimi i...

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, ka njoftuar se sot në orën 17:00 do të zhvillojë një mbledhje. Mbledhja mësohet se do të zhvillohet për daljen...

Rama për LSI: Japin tesera me zor, dhe u mbajnë kuotë...

Kryeministri Edi Rama, nga studio e emisionit “Top Story” të improvizuar në “Lungomaren” e Vlorës, ka sulmuar hapur LSI-në, duke thënë se të gjithë...

Naço letër ambasadorit amerikan, Llallës dhe Demirajt: Në Berat po blihen...

Kandidati i LSI­së në Berat, Nasip Naço u është drejtuar me një letër të hapur ministrit të Brendshëm, Prokurorit të Përgjithshëm dhe ambasadorit Lu...

Kodheli kandidates së LSI: Mbaj gojën se nuk di çfarë flet

Përplasja mes LSI dhe PS tashmë mund të quhet e shtrirë në të gjithë vendin. Pasi, nëse deri më tani gjithçka kishte kaluar qetë...