27/10/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

46036 POSTS 0 Komente

Operacioni “balerina”, policia e Shkodrës godet grupin kriminal të prostitucionit dhe...

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër Gjovalin Loka dhe Zv/Prokurori i Rrethit Shkodër Albert Murçaj në deklaratë për median për operacionin “Balerina”. Në dalje...

9 situatat që nxisin tradhtinë në lidhje

Pse njerëzit nuk ndahen nga njëri-tjetri sapo shohin një person interesant, pa filluar të tradhtojnë? A është e natyrshme që të ketë tundim, apo është...

Ndahen çmimet në Panairin e Librit

Një ditë para mbylljes së Panairit të Librit, juria e përbërë nga personalitete të letrave shqipe vlerësoi autorët e përkthyesit më të mirë të...

Pikasen nga pronari i banesës, grabitësit marrin pamjet e kamerave të...

Persona të armatosur futen në banesë, por largohen sapo pikasen nga pronari. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në...

Procedurat për shkarkimin e kreut të KQZ nisin javën e ardhshme

Javën e ardhshme, Komisioni i Ligjeve pritet të marrë në shqyrtim kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve....

FOTOT në shtrat me femra që çuan në pranga “të fortin”...

Policia e Shkodrës vuri në pranga mbrëmjen e së shtunës Rinard (Frederik) Totën i njohur në Shkodër si biznesmen me akuzën e shfrytëzimit të...

Skema e mashtrimit në Spille, si u vodhën 10 mln dollarë?

Hetuesit llogarisin se shtetit shqiptar i është shkaktuar një dëm financiar mbi 10 mln dollarë në skemën e tjetërsimit të truallit shtetëror në plazhin...

Qëndroni “single” deri sa të gjeni një të dashur me këto...

Vajza, ju të gjitha meritoni një partner ideal dhe kurr mos ndaloni së kërkuari më shumë te kandidati potencial për të qenë i dashuri...

DOKUMENTI / A theu Tahiri vendimin e Kuvendit duke udhëtuar drejt...

Ish-ministri i Brendshëm nën hetim, Saimir Tahiri u largua në Gjermani, udhëtim për të cilin avokati i tij nuk kishte dijeni. Ndërkohë mësohet se është...

Misteret e zërit të Hitlerit, incizime ku flet edhe për Shqipërinë

Debati mbi zërin e Hitlerit çelet sërish nga “The Independent”, që ngacmon kështu një diskutim të hershëm. Adolf Hitleri njihej për cilësitë e mëdha si...