27/10/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

46028 POSTS 0 Komente

Incidentet, zbardhet telegrami që Haki Çako iu ka dërguar drejtuesve të...

Kreu i Policisë së Shtetit, haki Çako ka reaguar pas akuzave të LSI se nuk janë marrë masat e duhura për të garantuar sigurinë...

“Njerëzit përçmojnë atë që s’e kuptojnë”, disa thënie frymëzuese për karakterin...

1- Njerëzit përçmojnë atë që s’e kuptojnë - J. V. Gëtte  2- Askush nuk është bërë i varfër, duke dhënë - Anne Frank 3- Për atë që është...

Shqiptarët në Itali drejt “zhdukjes”?

U bënë disa vjet që numri i qytetarëve shqiptarë në Itali është në ulje. Pasi u kapërcye gjysmë milioni në fillim të vitit 2014,...

Horoskopi, e shtunë 17 qershor 2017

Dashi  Jeta në çift nuk do jetë aspak e qëndrueshme gjatë kësaj dite dhe ju do e keni mendjen tek disa persona të tjerë. Tregohuni...

Nga Çezari te Konstandini i Ilirisë, 7 gjeneralët më të mëdhenj...

Perandoria Romake është konsideruar nga historianët dhe dijetarët si perandoria më perfekte që ka ekzistuar, me një ekonomi të qëndrueshme, një qeveri të fortë...

Luan Rama thotë se thirrja e policëve në fushatë provokim. Por...

Nënkryetari i LSI Luan Rama ka denoncuar deklaratat e Kryeministrit Edi Rama që punonjësit e policisë pas orarit të punës të angazhohen për të...

Kujdes! Për të joshur duhet zgjuarsi

Një studim ka konfirmuar se për të tërhequr një mashkull, më shumë sesa veshja dhe pamja e fytyrës, vlen personaliteti dhe ndjenja e humorit. Bukuria...

Mediat greke: Një biznesmen shqiptar i naftës, “truri” i rrjetit ndërkombëtar...

Një shqiptar rezulton të jetë “truri” i rrjetit ndërkombëtar të drogës që u shkatërrua nga policia greke, i cili është arrestuar së bashku me...

Meta përdor edhe Greqinë kundër Ramës

Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, në një intervistë dhënë për televizionin grek “STAR” flet për fushatën zgjedhore në Shqipëri dhe për arsyet pse LSI...

Moti prishet në fundjavë, masa të freskëta ballkanike (VIDEO)

Fundjava parashikohet të jetë më e freskët për vendin. Pas pasditeve të nxehta, këtë fundjavë vendi ynë përfshihet nga një masë ajrore e freskët...