24/10/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

45924 POSTS 0 Komente

Shenjat: A jeni tipi për lidhje të hapura?

Besoni se jeni një çift modern? Nëse po, deri në çfarë pike mund të arrini? Sipas shumë personave, besimi absolut është një koncept qesharak...

Kostot e ndërtimit, më të lartat nga viti 2013

Kostot e ndërtimit u rritën për të tretin tremujor radhazi. Sipas të dhënave nga Instituti i Statistikave, indeksi i kostove në ndërtimin e banesave...

5 tentativa për vrasjen e presidentit rus, Putin: Si iu kam...

Presidenti rus Vladimir Putin, ka deklaruar në një dokumentar të regjisorit amerikan Oliver Stone, se u ka ikur një varg përpjekjesh për vrasje ndaj...

U përfshi në fushatë, shkarkohet edhe Drejtoresha e Punësimit

Tjetër shkarkim në nivel drejtorësh për shkak të pjesëmarrjes në fushatë elektorale. Marisa Kaçori është shkarkuar nga posti i Drejtoreshës së Zyrës së Punës...

“Pse PD dhe PS nuk po e sulmojnë njëra-tjetrën në fushatë”

Kjo fushatë e çuditshme! Nuk ngjan thuajse aspak më të tjerat! Është më ndryshe se çdo fushatë që kemi parë këto 27 vjet. Duhej të...

60 kërkesa Lulzim Bashës!

I nderuar z. Lulzim Basha po ju drejtohem si qytetar me këtë letër publike që të përfshini në përmbajtjen e fushatës elektorale edhe këto...

50 thënie brilante nga Robert De Niro për jetën dhe suksesin

Robert De Niro konsiderohet si një nga aktorët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, dhe ai ka arritur sukses në pothuajse në çdo...

Sondazhi që trazoi LSI-në: Të gjitha polemikat dhe konspiracionet

Nëse qytetarët shqiptarë do të votonin sot për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Shqipërisë, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me...

Rikthehet pas 15 vitesh debati Rama-Lubonja

Pas 15 vitesh, kryeministri Edi Rama ka pranuar të përballet sërish në një studio televizive me analistin Fatos Lubonja. Përballja Rama-Lubonja do të zhvillohet brenda...

Kostot e fushatës: Partitë politike fshehin milionat e shpenzuara në tubime...

Nga Ben Andoni “Shpenzimet që partitë deklarojnë zyrtarisht janë deri në 10 herë më të vogla sesa shpenzimet reale elektorale,” pohon Afrim Krasniqi, politolog dhe...