04/12/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

47419 POSTS 0 Komente

Protesta e 18 shkurtit, Basha: Nuk mund të biem poshtë shembullit...

Pak ditë para zhvillimit të protestës të 18 shkurtit, kreu i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me profesionistët e rinj. “Ne jemi për...

Nexhmija mbush 96 vjeçe. Iliri dhe Pranvera e surprizojnë për ditëlindje

Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e Enver Hoxhës ka mbushur 96 vjeç dy ditë më parë. Ajo e ka festuar ditëlindjen në apartamentin e saj në...

Morata: Do të preferoja që një finale ta humbja ndaj Juves

Me shumë mundësi të mërkurën nuk do të luajë që nga minuta e parë, sepse te Real Madrid-i hierarkitë janë të qarta, por Alvaro...

“Politika e SHBA ndaj Ballkanit s’ka ndryshuar në 25 vjet, s’ka...

Drejtori i Zyrës për Evropën Juglindore në Departamentin amerikan të shtetit, Matthew Palmer, ka deklaruar se procesin e normalizimit të raporteve ndërmjet Beogradit e...

Ja përse janë të rrezikuara nënat që lindin djem

Sjellja në jetë e një fëmije është gëzim i papërshkrueshëm për çdo nënë, pavarësisht nëse është djalë apo vajzë. Sipas studiuesve, gjinia e foshnjës...

Ja çfarë ndodh nëse mbani në gojë një thelpi hudhër për...

E dinit se nëse konsumimi i një thelpi hudhër në ditë bën mrekulli në trupin tuaj? Hudhra përbëhet nga substanca azotike, sodium, kalium, selen,...

Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit: Këto janë mënyrat...

Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit. Ka mënyra shumë më të mira për të identifikuar mashtruesit. David Robson, BBC Skuadra e oficerëve të sigurisë...

VIDEO: Vodhën 230 objekte antike në Apolloni, kapen dy hajdutë, dy...

Policia e Fierit ka finalizuar ditën e djeshme operacionin e koduar “Apollonia”. Në pranga kanë rënë dy persona, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në...

Studimi: Mungesa e gjumit ul nivelin e inteligjencës

Mungesa e gjumit nuk shkakton vetëm lodhje dhe nervozizëm tek fëmijët dhe të rriturit, por mund të ketë pasoja më të rënda. Sipas ekspertëve të...

Detajet e operacionit për asgjësimin e bombës së Luftës së Dytë...

Të paktën 70 mijë persona janë evakuuar nga qyteti i Selanikut, për shkak të punimeve për asgjësimin e një bombe të Luftës së Dytë...