22/01/2022
Authors Posts by American Eye

American Eye

49024 POSTS 0 Komente

Interesi për Ballkanin, Putin: Rusia nuk është larguar kurrë prej andej

Raporteve në media mbi një shtim të ndjeshëm të interesit të Moskës në Ballkan, Vladimir Putin i përgjigjet duke u thënë se Rusia, në...

Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Europës

Donald Trump dhe Vladimir Putin po tentojnë të rivizatojnë hartën e Evropës pas Brexit. Alarmi vjen nga një grup i politikanëve francezë, me në krye...

Tërmet në PS-në e Vlorës, Rama: Merreni me intriga, përfiton LSI...

Edi Rama ka mbledhur dje shtabin elektoral të Qarkut të Vlorës ku ka shpërthyer ndaj strukturave për mos organizimin eficent të tyre. Kryeministri, i cili...

Fitorja e fundit e Dritëroit ndaj Kadaresë

Nga Andi Bushati Lamtumira e fundit që i'u dha Dritero Agollit, bilanci i shpejtë që u bë në ditët e ikjes së tij, nuk rihapi...

Replikat në Facebook/ “Je bërë si Saliu”, Rama-komentuesit: Shko laj sytë...

Kryeministri Edi Rama tashmë nuk e përdor Facebook-un vetëm për të postuar aktivitetet e qeverisë, por edhe replikon me komentuesit. Dikush e akuzon për mashtrime,...

Basha frymëzohet nga Rumania: Të ngrihemi si ata në kundër qeverisë!

Duke marrë shkas nga protestat në Rumani ku populli është ngritur kundër qeverisë, kryetari i PD ka bërë thirrje që shqiptarët me 18 shkurt...

Zbardhet skema/ Dy taksistët, kapo të rrjetit të prostitucionit, roli i...

Dy taksistë ishin kapot e grupit të shfrytëzimit të prostitucionit i cili u shkatërrua dje, 6 shkurt 2017, falë një operacioni të koduar “Free...

“Dera është hapur nga brenda”, detaje e reja për vrasjen e...

“Dera është hapur nga brenda”. Hetuesit grek kanë nxjerrë të tjera fakte, sa i përket ekzekutimit që iu bë çiftit shqiptar në lagjen Peristeri,...

Si shërbimi sekret turk spiunon kundërshtarët e Erdoganit jashtë vendit

Shërbimi i fshehtë turk i ndjek kundërshtarët e qeverisë edhe në emigracion. Në Gjermani ka një rrjet të gjerë agjentësh dhe informantësh të shërbimit...

Meta kritikon Manjanin: Bëri shumë surpriza

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, në “Top Story” të Sokol Ballës ka treguar edhe arsyet e shkarkimit të ministrit Manjani. Ai tha se Manjani dhe...