20/05/2022
Authors Posts by American Eye

American Eye

52894 POSTS 0 Komente

“50 milionë lekë për kokën e Klemend Balilit”

Policia e Shtetit ka vendosur 50 milionë lekë të vjetra shpërblim për cilindo që jep informacion për arrestimin e të shumë kërkuarit Kelmend Balili. Policia...

Më 9 shkurt vendoset nëse Haradinaj do ekstradohet në Serbi

Në datën 9 shkurt do të mbahet seanca për kërkesën e Serbisë për ekstradimin ose jo të Ramush Haradinaj. Vendimi u mor sot në Francë...

Nga Dritan Hila/ Çfarë llogariti keq Ilir Meta

Konferenca e sotme për shtyp e Ilir Metës ishte fundi i një fushate disa javore kundër aleatit të madh dhe ministrit të brendshëm. Të gjitha...

“Doktrina Trump”, si revizionizëm

Intervistë/ Flet Prof. Dr. Fatos Tarifa Politikanë të veçantë që e quajnë veten “të djathtë” janë entuziazmuar nga zgjedhja e z. Trump në krye të...

Apel nga SHBA për të përndjekurit politikë për Aleancën Popullore për...

Nga Loro Sajka Quhem Loro Stajka, jam lind ne Shirokë të Shkodrës, por sot jetoj Virginia USA. Shkaku i largimit tim nga vendlindja ishte moslejimi...

“Pse Rama e poshtëroi Metën me shkarkimin e Manjanit”

Nga Agron Gjekmarkaj Edi Rama dhe Ilir Meta, dy “qetë” e lidhur në plorin e maxhorancës, e cila qeveris vendin prej gati katër vitesh, e...

Ambasadorët e SHBA në Ballkan do të mbajnë postet e tyre

Ambasadorët e SHBA në Ballkan do të mbajnë postet e tyre, përfshi edhe ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu, njofton europeanwesternbalkans.com. Në dhjetor të vitit të...

Situata politike me LSI-në, Rama mbledh Kryesinë e PS

Kreu i Partisë Socialiste, njëherësh dhe kreu i qeverisë Edi Rama, ka thirrur pasditen e sotme mbledhjen e Kryesisë së PS. Mbledhja e cila po...

Evazioni fiskal, artistët pjesë e operacionit anti-informalitet

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, u bën apel publik të gjithë operatorëve ekonomikë, persona fizikë, juridikë apo profesioneve të lira në fushën e ekonomisë...

“Ra miti se Ilir Meta mban fjalën, shiti ministrin e vet”

Me shkarkimin e Manjanit përveçse u trondit koalicioni PS-LSI, Ben Blushi mendon se ra edhe “miti” se Ilir Meta mban fjalën. Në studion e Ora...