10/08/2022
Authors Posts by American Eye

American Eye

54861 POSTS 0 Komente

Bamir Topi, kritikë tifozëve të Tiranës: Nuk po i njoh më

Pamjet e dhunës të shfaqura gjatë protestës së tifozëve pak ditë më parë në kompleksin “Skënder Halili” kanë lënë një shije të hidhur tek...

Trump-Putin, 50 minuta bisedë, Europa në ankth

Telefonata e shumëpritur u krye. Donald Trump dhe Vladimir Putin folën me njëri-tjetrin për 50 minuta pasditen e së shtunës. Komunikimi i parë mes dy...

“Kjo Europë nuk ka më shumë se 3 vite jetë”

Mbi të ardhmen e Europës, filozofi britanik i politikës John Gray, autor i traktateve të suksesit mbi arbitrin e lirë dhe iluzionin e antropocentrizmit,...

Historia e parë e dokumentuar e vampirëve vjen nga Ballkani: Legjenda...

Vampirët zakonisht lidhen me errësirën dhe kështjellat e braktisura në Transilvani, mirëpo historitë e vampirëve ekzistojnë edhe në kulturat e tjera. Në fakt, një prej...

Skema, ku po shkojnë paratë e pista të drogës

Ndërtimi është sektori që lan 90% të parave të drogës. Drejtues pranë strukturave të krimit ekonomik tregojnë skemën që përdorin trafikantët dhe kultivuesit e...

10 komplimente që nuk duhet t’ia bëni kurrë një gruaje

Ti i thua diçka të këndshme, por ajo acarohet. Ja si të evitosh që të mos dështosh që në takimin e parë. 10- Je kaq...

Nëse ju del gjumi natën, mos i bëni këto dy veprime

Zgjimi në mes të natës, ndërkohë që ke për t’u ngritur herët në mëngjes është njëra ndër eksperiencat më frustruese. Të dëshpëruar për të rënë...

“Policia do na fusë drogë në makinë”, plas humori në rrjet...

Sipas mediave, Petrit Vasili ka mbledhur deputetët e LSI-së me urgjencë, për t’iu thënë që të kenë kujdes, se policia mund t’iu fusë drogë...

“Ushtarët që bënë shqiponjën janë grekë, ja prapavija e saj”

Historiani Arben Llalla hedh dyshime  se ushtarët që bënë shqiponjën në një repart ushtarak të Greqisë nuk janë shqiptarë, por grekë. Ai zbulon prapaskenat e...

Tension i lartë në mazhorancë, Rama i krahason me qentë, LSI...

Nuk ka të ndalur përplasja mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste. Mes dy aleatëve, gjatë 24 orëve të fundit ka pasur një betejë me replika...