23/03/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

6883 POSTS 0 Komente

Atentat presidentit të Superligës, tritol makinës në periferi të Tiranës

Atentat me bombë ndaj makinës së presidentit të klubit të Kamzës, Naim Qarrit. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në Kamëz, ndaj automjetit...

Atentati me eksploziv/ Presidenti i Kamzës: Nuk kam borxhe dhe as...

Presidenti i ekipit të futbollit të Kamzës, Naim Qarri, ka qenë shënjestër e një atentati me eksploziv. Mbrëmjen e sotme makina në pronësi të tij...

Sherr për disa vajza, shqiptari vret në Vjenë me thikë shtetasin...

Serbi i vrarë Një shqiptar ka vrarë me thikë një shtetas serb në Vjenë të Austrisë si dhe ka plagosur një tjetër. Shtetasi serb Perica Gavrilovic...

Skënderbeu i mbyllur në autobus në Maqedoni

Prej ditësh vazhdon të përflitet sjellja aspak e pranueshme e policisë maqedonase ndaj skuadrës shqiptare të Skënderbeut, e cila udhëtonte nga Zagrebi  në Shkup,...

Pezullohet nga detyra Shefi i Komisariatit nr. 1 në Tiranë

Është pezulluar nga Detyra Shefi i Komisariatit nr. 1 Në Tiranë, Elton Alushi, shefi i Seksionit të Policimit në Komunitet në këtë komisariat, Nefail Zyka dhe...

Tatimet: Si do të përcaktohet vendi i furnizimit të TVSH-së për...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar për mënyrën se si do të përcaktohet vendi i furnizmit të TVSH-së, lidhur me shërbimet e kryera.  Përcaktimi...

Daçiç propozon ndryshime kufijsh: Koha për kompromis historik me shqiptarët

Përmes një artikulli të publikuar në mediat serbe ditën e hënë, ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç hedh një sërë propozimesh, që sipas tij...

E padëgjuar! Shkojnë në Durrës për videoklipin e dasmës, por nuk...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur këto ditë kur një grup dasmorësh, bashkë me çiftin, kanë shkuar për të shkrepur disa foto dhe për...

Raporti i KLSH: Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk garanton sigurinë ushqimore...

Kontrolli i Lartë i Shtetit konstaton se Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk arrin të garantojë sigurinë ushqimore në vend. Përfundimi është arritur pas një auditimi...

Digjen pyjet në Voskopojë, banorët: Flakët po u afrohen shtëpive

Banorët e fshatit turistik të Voskopojës kërkojnë ndihmë sepse një vatër e madhe zjarri që po djeg pyjet në zonën mes Voskopojës dhe Lekasit...