28/11/2022
Authors Posts by American Eye

American Eye

57789 POSTS 0 Komente

Erdogan rikthen lavdinë e selxhukëve, thirrje turqve të frymëzohen nga historia

Presidenti turk Erdogan ka shfrytëzuar edhe njëherë ngjarjet historike në dobi të pushtetit të tij dhe idesë së Turqia dhe ai vetë janë në...

Trafiku i armëve/ Autori u tradhtua nga gjurmët e gishtave në...

Detaje të reja janë zbuluar nga hetimi i Policisë për rastin e trafikimit të pjesëve për tre automatikë “Kallashnikovë”, nga Shqipëria në drejtim të...

Parku i Liqenit, projekt rigjallërimi. Pistë vrapimi, ecjeje e pedalimi

Bashkia e Tiranës ka nisur një nga projektet më të rëndësishme për rigjallërimin e Parkut të Liqenit, atë të ndërtimit të një piste vrapimi,...

INTERVISTA/ John Alite: Unë, mafiozi shqiptar që rrëzova familjen e fundit...

Si u përfshi Alite në familjen Gambino, pse ishte krahu i djathtë i padrinos John Gotti, vrasjet dhe pse bashkëpunoi me FBI-në John Eduard Alite...

Rreziku që i vjen Edi Ramës nga qeveria e re

Nga Mero Baze Edi Rama ka ndërtuar një qeveri të parashikueshme, bazuar tek nevoja për të përfaqësuar partinë tek njerëzit e suksesshëm të saj dhe...

Njihuni me 13 ministrat e rinj të qeverisë “Rama II”

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot qeverinë e re. Qeveria e re e Ramës ka 11 ministra dhe 2 ministra shteti. Në përbërje të saj janë...

Shkrirja e Ministrisë së Integrimit, Ditmir Bushati “qetëson” Klajda Gjoshën

Ditmir Bushati, i rikonfirmuar tashmë në krye të diplomacisë shqiptare në qeverinë “Rama 2” i është përgjigjur Ministres në ikje të Integrimit lidhur me...

Rama fton Bashën: Gati të ripërtërijmë marrëveshjen e 17 Majit

Edi Rama ka ftuar zyrtarisht Lulzim Bashën që të vazhdojnë paktin e tyre të 17 majit në një kontekst të ri. Në fjalën e mbajtur...

Britania ndjen efektet e Brexit, ekonomia, në ngadalësim shqetësues

Britania ndjen efektet e Brexit, ekonomia, në ngadalësim shqetësues Ekonomia e Britanisë ose ka filluar të ndjejë efektet e Brexit, ose pjesa tjetër e botës...

URTËSIA E NËNË TEREZËS: 31 thëniet më frymëzuese të shenjtores shqiptare

Më 26 gusht 1910 lindi Anjezë Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nënë Tereza, humaniste e njohur shqiptare, fituese e çmimit Nobel për paqe. Nënë Tereza...