01/02/2023
Authors Posts by American Eye

American Eye

59318 POSTS 0 Komente

Nga “Sex and the City”, në garë për guvernatore të Nju...

Nga “Sex and the City”, në qeverisjen e Nju Jorkut. Sipas pretendimeve të “Wall Street Journal”, Cynthia Nixon, aktorja amerikane që portretizoi Mirandën në...

Britani, 17 vite burg për bosin shqiptar të drogës

Një bos shqiptar droge, përgjegjës për futjen e një sasie kokaine me vlerë 60 milion paund në perëndim të Londrës është dënuar me 17...

“Luciferi nuk ikën”, ja temperaturat e parashikuara për nesër

Prej disa ditësh, vendi ynë është “pushtuar” nga vala e të nxehtit “Lucifer” ku temperaturat i kanë kaluar 40 gradë. Edhe ditën e nesërme temperaturat...

Emrat/ Kush janë ministrat dhe deputetët që mbeten jashtë qeverisë “Rama...

Kryeministri Edi Rama ka tashmë në dorë raportet mbi rezultatin e zgjedhjeve për çdo qark, si dhe të dhënat për gjendjen në administratë dhe...

Ulje drastike çmimesh në Durrës, banorët: Banesat me 10 euro nata

Sezoni turistik i këtij viti ka shënuar ulje drastike të çmimeve në plazhin e Durrësit. Shkak është bërë ulja e numrit të pushuesve nga...

Qeveria i vë fre pagesave për invaliditetin, për herë të parë...

Të paktën mediat kanë denoncuar me dhjetëra raste vitin e kaluar ku invalidë të gjymtuar rëndë janë përjashtuar nga pagesat e mujore që shteti...

“Pse u ktheve në Shqipëri dhe pse nuk kthehesh në SHBA”

Nga Blendi Salaj Më pyesin shpesh “‘pse u ktheve në Shqipëri?” por edhe “pse nuk kthehesh në Shtetet e Bashkuara”, meqë ai vend i mrekullueshëm,...

Rama publikon raportin për Lezhën, kërkesa numër 1: Duan ujë!

Në kuadër të bashkëqeverisjes me qytetarët, kryeministri Edi Rama ka publikuar pasditen e sotme në Facebook raportin për dëgjesat e zhvilluara në qarkun Lezhë. Siç...

“Pse e botova letrën e Kadaresë drejtuar Enver Hoxhës”

Njeriu që botoi letrën e Kadaresë drejtuar Enver Hoxhës dhe që ngjalli debat në media, Ilir Demalia, shkruan në profilin e tij në Facebook...

A ia vlen të blesh shtëpi në Tiranë për ta dhënë...

Investimi në pasuri të paluajtshme konsiderohet nga shumë si një formë pasive investimi, megjithatë agjentët e pasurive të paluajtshme në Tiranë tregojnë se ka...