01/02/2023
Authors Posts by American Eye

American Eye

59318 POSTS 0 Komente

Ngrohja globale kërcënon plantacionet e kafes, në vendin ku ajo lindi

Temperaturat në rritje dhe reshjet e ulura pritet të bëjnë të papërshtatshme për kultivim rreth 60% të zonave ku rritet kafeja në Etiopi. Në këtë...

“Brexit mund të ndalet”, Tusk citon fjalët e John Lennon

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk deklaroi se ai ka ende shpresa për një kthim pas të Brexit, pavarësisht se negociatat zyrtare nisën këtë...

Horoskopi, e enjte 22 qershor 2017

Dashi  Jeta juaj në çift do jetë shumë e qetë gjatë kësaj dite. Do rivendosni bashkëpunimin dhe gëzimi do iu pushtojë. Do jetë një nga...

Gjergj Bojaxhiu mbetet pa shokët dhe shoqet e gjimnazit, ja arsyeja

Gjergj Bojaxhi, kandidat i partisë Sfida për Shqipërinë, ka përgatitur listën me emrat e shokëve dhe shoqeve të klasës ku ata të cilët kanë...

Antonio Conte përgatit 100 milionë £ për dy yje të Juventusit

Antonio Conte u ka thënë shefave të transferimeve të Chelsea për të shkuar të gjithë jashtë dhe për të siguruar Alex Sandro dhe Leonardo...

ANALIZA/ “Rrokullisja” e euros, arrin nivelin më të ulët që nga...

Zhvlerësimi i euros kundrejt lekut regjistroi një rekord të ri të enjten. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, euro u këmbye...

ANALIZA/ Pse duhet rivotuar Rama për një qeveri pa koalicione

“Demokracia është një mekanizëm që na siguron se do të qeverisemi siç e meritojmë“/ Xhorxh Bernard Shou Në shkrimin tim të mëparshëm me titull “Kur hiqen...

Jo më fasule e patate, shqiptarët po mbjellin erëza

Shqiptarët nuk po mbjellin më as fasule dhe as patate. Dy prodhime këto, të cilat dikur përbënin një potencial të vërtetë në sektorin bujqësor...

OSHEE do blejë energji. Po vjen thatësira, duhen 18 mln euro...

Situata e vështirë hidrike e ka detyruar Operatorin e Shpërndarjes të hapë me shpejtësi procedurat për të nisur importet e energjisë. Top Channel ka mësuar...

Vrasja n Vlor / Gruaja: Na trokit n n der ....

I pash n fytyr personat q vran burrin tim. Trokit n n der dhe kur Fatjoni ra n tok u shokova . K shtu...