01/02/2023
Authors Posts by American Eye

American Eye

59318 POSTS 0 Komente

Historia e padëgjuar e Kokëdhimës: Isha me këpucë të vjetra, më...

Koço Kokëdhima, kreu i Lëvizjes më të re politike “Zgjidhja” e cila po funksionon si një opozitë brenda Partisë Socialiste, ka zbarkuar në qytetin...

Hoteli i Klement Balilit, Ledi Shamku: Ja ç’kuptim ka emri “Santa...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në konferencën e tij të fundit pas shkarkimit nga kryeministri Edi Rama, ndër të tjera akuzoi disa ministra të...

Lori Hoxha mbi operacionet plastike: Nuk linda kështu

Lori Hoxha mbi operacionet plastike: Nuk linda kështu Trashëgimtarja e Top Channel, e njohur për jetën e saj ekstravagante, Lori Hoxha, gjithmonë akuzohet nga mediat...

Shkëlzen Berisha: Pse Balla nuk është i interesuar për të vërtetën...

Shkëlzen Berisha e ka cilësuar një skenar politik gjithçka ndodhi në Komisionin Hetimor për CEZ. Pasi u largua nga Kryesia e Kuvendit, ai tha se...

“50 milionë lekë për kokën e Klemend Balilit”

Policia e Shtetit ka vendosur 50 milionë lekë të vjetra shpërblim për cilindo që jep informacion për arrestimin e të shumë kërkuarit Kelmend Balili. Policia...

Më 9 shkurt vendoset nëse Haradinaj do ekstradohet në Serbi

Në datën 9 shkurt do të mbahet seanca për kërkesën e Serbisë për ekstradimin ose jo të Ramush Haradinaj. Vendimi u mor sot në Francë...

Nga Dritan Hila/ Çfarë llogariti keq Ilir Meta

Konferenca e sotme për shtyp e Ilir Metës ishte fundi i një fushate disa javore kundër aleatit të madh dhe ministrit të brendshëm. Të gjitha...

“Doktrina Trump”, si revizionizëm

Intervistë/ Flet Prof. Dr. Fatos Tarifa Politikanë të veçantë që e quajnë veten “të djathtë” janë entuziazmuar nga zgjedhja e z. Trump në krye të...

Apel nga SHBA për të përndjekurit politikë për Aleancën Popullore për...

Nga Loro Sajka Quhem Loro Stajka, jam lind ne Shirokë të Shkodrës, por sot jetoj Virginia USA. Shkaku i largimit tim nga vendlindja ishte moslejimi...

“Pse Rama e poshtëroi Metën me shkarkimin e Manjanit”

Nga Agron Gjekmarkaj Edi Rama dhe Ilir Meta, dy “qetë” e lidhur në plorin e maxhorancës, e cila qeveris vendin prej gati katër vitesh, e...