06/06/2023
Authors Posts by American Eye

American Eye

62251 POSTS 0 Komente

Hueyda El Saied: Si zv.ministri i Brendshëm më ndau nga babai,...

Sot në emisionin “Xing me Ermalin” ishte e ftuar balerina, këngëtarja dhe vajza e ekranit Hueyda El Saied, ku ka folur për prejardhjen, fëmijërinë...

Humb kujtesën, dashurohet për herë të dytë me të njëjtin person

Jessica Sharman, një britanike humbi kujtesën për shkak të një krize epilepsie. Ajo nuk kishte asnjë ide kush ishin njerëzit e saj të afërt....

Bashkia e Sarandës heq bustin e Hillary Clinton, ja shpjegimi që...

Busti i Hillary Clinton i cili është vendosur në muajin korrik të 2016 në qendër të sheshit të Sarandës, është hequr nga Bashkia e...

Nga Blendi Fevziu/ Kush i vjedh paratë e Bankave?

Vjedhja e shumave të konsiderueshme të eurove që transportohen nga Banka drejt aeroportit, ose nga një pikë bankare ne tjetrën, po kthehet në një...

100% e parave që iu vidhen bankave kthehen nga sigurimi

Të gjitha paratë që bankat transportojnë jashtë janë 100% të siguruara dhe kthehen nga kompanitë e sigurimit. Pesha e kthimit mbrapsht të tyre nuk...

SHBA-BE përjashtuan nga Vettingu 800 gjyqtarë e prokurorë

Asnjë nga njerëzit që shërbejnë aktualisht në sistemin e drejtësisë nuk do të ketë mundësi të kontrollojë kolegët e tyre për ligjshmërinë e pasurive,...

SHBA vendos forcat ushtarake në Europë: Harta e shpërndarjes

Pentagoni ka përfunduar vendosjen e forcave në kontinent. Në Europë Brigada Ajrore e SHBA në kuadër të operacionit “Atlantic Resolve”. NATO mendon për një...

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri më rreh prej 22-vitesh, kam frikë për...

Një grua nga fshati Miras në Korçë denoncoi në emisionin Fiks Fare dhunën 22-vjeçare të bashkëshortit të saj. Në një rrëfim të dhimbshëm, ajo tha...

“Uau sa shumë thasë!” Reuters publikon videon e grabitjes që po...

video
Lajmi i grabitjes në Qafë Kashar po bën xhiron e botës. Agjencia e njohur, Reuters ka publikuar videon e grabitjes, duke theksuar se ajo ka...

Akuzat e mediave të PD-së dhe LSI-së ndaj ambasadores Vlahutin, reagon...

Zëdhënësja për Punët e Jashtme dhe Politikat e BE-së, Maja Kocijançiç ka reaguar ditën e sotme përmes një deklarate, në lidhje me akuzat që...