29/09/2023
Authors Posts by American Eye

American Eye

65176 POSTS 0 Komente

Dhuna në Kuvend, Kryemadhi zbulon kërkesën për ambasadorin Lu

Zbardhet takimi mes ambasadorit të SHBA-ve Donald Lu dhe kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, dy ditë pas protestës së opozitës. Pasi i...

Dhuna në Kuvend dhe protestë, reagon ashpër BE

BE-ja ka reaguar me një deklaratë të fortë pas ngjarjeve të fundit në Tiranë dhe dhunës që u shfaq në Kuvend dhe protestën kundër...

Tiranë, vodhi 3 celularë për një javë, arrestohet grabitësi

U vidhte telefonat celularë vajzave, bie në prangat e policisë grabitësi serial nga Tirana. Abdyl Peqini, 35 vjeç, u arrestua pasi një ditë më parë...

Arta Marku nis direkt punë, ja ku shkoi pasi mori detyrën...

Arta Marku ka marrë sot zyrtarisht detyrën e re të Kryeprokurores së Përkohshme. Arta Marku do të drejtojë Institucionin e Prokurorisë së Përgjithshme deri në...

Arta Marku merr zyrtarisht detyrën

Një ditë pasi u votua dhe betua në Kuvend nën kundërshtimin e fortë të opozitës, Prokurorja e përkohshme e Përgjithshme, Arta Marku merr sot...

Këto janë 10 kombëtaret më të shtrenjta të Botërorit

Vera e ardhshme do të jetë plot emocione, ku 32 kombëtare do të kërkojnë fitoren e Botërorit, por sigurisht që jo të gjitha do...

Sokol Balla largohet nga Top-Channel? Bisedime për të shkuar në një...

Gazetari i njohur Sokol Balla është parë në ambientet e Vizion Plus. Burime për Gazetën Shqiptare kanë thënë se drejtuesi i emisionit Top Story,...

Kupa Italisë, Allegri: Pres që Dybala të shënojë

Juventusi do të zbresë në fushë nesër në mbrëmje, ku do të përballet me Xhenoan, për një vend në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Massimiliano...

TESTI: Si ta kuptoni a po jetoni me partnerin e duhur?

1. Sinqerisht, me kë ndiheni më rehat? a. Vetëm me partnerin b. Me partnerin dhe me miqtë c. Me miqtë 2. A ju bën partneri të përjetoni ndjenja...

Shqipëria do të vuajë në 2040-n për ujë, parashikohet si zonë...

Sot Shqipëria po përballet me pasojat e përmbytjeve, por brenda pak dekadash situata mund të ndryshojë krejtësisht. Sipas të dhënave të ofruara nga Instituti i...