11/12/2023
Authors Posts by American Eye

American Eye

66902 POSTS 0 Komente

Kryetarë pa parti dhe parti pa kryetar!

Nga Filip Çakuli Autovetësugjestionimi i ca politikanëve është shndërruar në modë në skenën politike shqiptare. Në përfundim të këtyre zgjedhjeve, sipas KQZ-së, Partia Socialdemokrate fitoi...

Zhurma si rrugë e shkurtër e gomerëve. Madhështia dhe mjerimi i...

Di që shumë prej jush janë të interesuar ndaj gazetarisë dhe mjeteve të komunikimit. Unë këtë pasion fillova ta kultivoja që nga Gjimnazi, nuk...

Horoskopi, e hënë 14 gusht 2017

Dashi Pas një periudhe jo shumë të mire për jetën tuaj në çift, marrëdhënia me partnerin/en do fillojë të përmirësohet. Do kaloni më shumë kohë...

Shenjat e horoskopit me të cilat NUK duhet të dashuroheni asnjëherë...

Jeni beqarë apo jeni në një marrëdhënie të lumtur e të konsoliduar, kjo ka pak rëndësi sepse yjet parashikojnë për të dyja rastet. Ndonëse...

Presidenti Trump dënon supremacistët e bardhë: Kriminelë dhe banditë

Presidenti Donald Trump tha se “racizmi është një e keqe”, duke dënuar KKK-në, neo-nazistët dhe supremacistët e bardhë si “kriminelë dhe banditë”. Ai i bëri...

Deputeti Rakipi kërkoi të shkojë në varrimin e viktimës, si reagoi...

Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi ka tentuar që të negociojë me familjen e viktimës së aksidentit që të shkojë në ceremoninë e varrimit. Këtë gjë...

Revista britanike për vdekjen e Pashko Vasës: Një njeri i shkëlqyer...

Nga Aurenc Bebja*, Francë Në Revistën Ndërkombëtare Britanike, të botuar në vitin 1892, në Paris, në versionin francez, gjejmë një shkrim, në faqen n°170, ku...

“Na jep 100 mijë euro ose të zhdukëm”, në pranga dy...

Policia e Vlorës ka parandaluar përshkallëzimin e një rasti gjobëvënieje ndaj një shtetasi 46-vjeçar, i cili ishte kërcënuar me jetë nëse nuk u paguante...

Konspiracioni i PD: Çfarë kishte në makinë Rakipi që u largua...

Dëshmitë e familjarëve të Seit Sorrës që ndërroi jetë ditën e djeshme si pasojë e përplasjes nga makina e deputetit Aqif Rakipi, kanë nxitur...

Reshjet ndihmojnë në shuarjen e zjarreve

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për...