22/01/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

4335 POSTS 0 Komente

Urdhri i AKEP: Të mbyllen të gjitha adresat që ofrojnë baste...

Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit pranë Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë i ka dorëzuar AKEP-it 3 lista me adresa online ku vihen...

Vendos gjarpër në makinën e ish-dashnores, arrestohet 59-vjeçari

Një shtetas italian është arrestuar për përndjekje ndaj dashnores së tij. Ai nuk pranonte ndërprerjen e marrdhënies dhe për pasojë e kërcënonte vazhdimisht duke...

Perëndimi armatos shqiptarët, ndërsa Rusia serbët

Për një kohë të gjatë, baza e vetme ushtarake e huaj në Ballkan ishte baza e Marinës sovjetike në ishullin e Sazanit të Shqipërisë....

Gruaja që lindi 69 fëmijë, historia e saj vazhdon të ngjallë...

Një grua që ka lindur 69 fëmijë në shekullin e 18-të. Sipas disa burimeve, emri i saj ishte Valentina Vassilyeva, dhe ajo mban Rekordin...

Liverpool kthehet te fitorja falë “Faraonit”. Shaqiri, titullar

Liverpool është kthyer te fitorja pas dy humbjeve radhazi ndaj Manchester City (kampionat) dhe Wolves (FA Cup). Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp mposhti 1-0...

Moti i keq, ARRSH: Ja rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka asnjë aks të bllokuar nga dëbora dhe ngricat, ndërsa rekomandon përdorimin e zinxhirëve në disa akse me...

Iluzioni stres-matës? Jo gjithçka në internet mund të besohet

Prej disa ditësh po përhapet me shpejtësi në rrjet një imazh, që ka tërhequr vëmendjen e disa mediave. Imazhi është një iluzion optik i...

Tigra dhe peshkaqenë “fluturues”, avionët specialë kanadezë

Të fluturosh rreth botës është gjithmonë një përvojë e veçantë. Aq më tepër kur avioni yt duket si një shqiponjë, tigër apo peshkaqen… Kompania kanadeze...

Turizmi, po ikin nordikët e polakët, vijnë gjermanët

Operatorët e sektorit të turizmit dhe ekspertët bien dakord se 2018 duhet të kurorëzohet si viti më i mirë i turizmit në vend. Sipas...

Juventusi kërkon t’i rrëmbejë Modriçin Interit

Juventusi po punon në fshehtësi të plotë për Luka Modriçin dhe po provon gjithçka për ta afruar në Torino fituesin në fuqi të “Topit...