22/04/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

4338 POSTS 0 Komente

Portieri, heroi i heshtur

Shumë prej portierëve më të famshëm në botë i kemi dëgjuar të thonë se karrierën e kanë nisur si futbollistë në fushë dhe kanë...

SHBA: Apeli lë në fuqi pezullimin e urdhrit të presidentit për...

  Gjykta e apelit në San Francisco vendosi të lerë në fuqi vendimin e gjykatës së shkallës së parë, i cili pezullonte përkohësisht urdhrin e...

Çfarë shkroi Ambasadori Lu për Dritëroin te libri përshtypjeve

Ambasadori amerikan në Shqipëri Donald Lu, ka vlerësuar lart figurën e kolosit të letrave Dritëro Agolli. Në një dedikim, kushtuar shkrimtarit të dashur për shqiptarët...

Përse është kaq i rëndësishëm udhëtimi; Gazetarja e Geographic tregon arsyen

Gjithnjë e më shumë po shtohet ideja se udhëtimi i bën mirë njerëzve. Kultura, aroma, tradita, ushqimi, veshja apo arkitektura janë fjalët kyçë që...

Qëndrimi kundër SHBA-së, Bushati thirret nga Kuvendi

Komisioni parlamentar për Politikën e Jashtme do të thërrasë të hënën në seancë dëgjimore ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Mësohet se kryediplomati do të japë...

LSI, 45 muaj në qeveri, 3 muajt e fundit në opozitë

Nga Xhovani Shyti Partia e Ilir Metës, Lëvizja Socialiste për Integrim,  është e vetmja parti që qysh prej themelimit e deri më sot ka qenë...

Blushi: A do ketë SHBA listë të zezë për politikanët?

Kreu i LIBRA, deputeti Ben Blushi gjatë një komunikimi me median, teksa prezanton programin e partisë së vet premton se me ide të reja...

Ngjela: Të arrestohet Llalla

Per avokatin Spartak Ngjela, Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ose duhet te japë dorëheqjen, ose duhet te arrestohet, pasi ka shkelur ligjin themeltar te...

Ambasada e SHBA: Shqiptarët patriotë të aplikojnë për Komisionet e Vettingut

Ambasada e Shteteve të Bashkuara u bën thirrje juristëve shqiptarë që të aplikojnë për t’u bërë pjesë e komisioneve të Vettingut, që do të...

Përplasja Lu-Llalla/ Gjergj Bojaxhi: Po prishet imazhi i vendit

“Mbështetja e Departamentit Amerikan të Shtetit për Ambasadorin Lu e bën edhe më serioze çështjen e përballjes mes përfaqësuesit diplomatik të Ëashingtonit dhe Kryeprokurorit...